pią, 18 sty 2019, 3:24 CET, NY 21:24, Londyn 2:24, Tokio 11:24, ^SPX +0.76%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Wektory 2018 dla osób i firm zasłużonych dla rozwoju przedsiębiorczości
PAP - Biznes
12 sty 2019, 21:15


12.01.2019, Warszawa (PAP) - Dziesięciu przedstawicieli świata gospodarki, kultury i mediów otrzymało w sobotę Wektory 2018 - nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

Obecny na uroczystej gali prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys powiedział PAP, że "tematyka tej uroczystości pokazuje, że krajobraz polskiej gospodarki się zmienia na bardziej innowacyjną". "Po laureatach widać, że polskie firmy coraz bardziej orientują się na nowe technologie i coraz śmielej inwestują w nie" - dodał.

Wektorem 2018 nagrodzeni zostali m.in.: podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji Wanda Buk "za rzadką dziś umiejętność dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi".

"Za innowacje w zakresie sztucznej inteligencji fotoniki, czy niskoemisyjnych układów wytwarzania" statuetkę otrzymał Jakub Goryszewski, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego UtmostTech.

Wektora 2018 otrzymał też Krzysztof Kamiński, prezes spółki Alnea, za to, że - jak uzasadniła kapituła - "zaprzągł wirtualną rzeczywistość do projektowania, realizowania i nadzorowania zaawansowanych, automatycznych linii produkcyjnych".

Statuetkę za "innowacyjność w tworzeniu radiofarmaceutyków specjalnych, przeznaczonych do wykrywania konkretnych schorzeń i za udowodnienie, że polska firma kreując nowatorskie rozwiązania, potrafi prześcignąć międzynarodowe koncerny", odebrał Cezary Kozanecki, szef spółki Synektik.

Wektora 2018 otrzymał również Andrzej Kozłowski, prezes firmy Emitel, "za pionierskie rozwiązania Smart Cities i +Internetu Wszechrzeczy+ oraz za innowacje na rzecz skutecznej walki z zanieczyszczeniem środowiska".

"Za rozwój nowoczesnej telemedycyny, która jest przełomem w dziedzinie ułatwienia kontaktu pacjenta z lekarzem oraz za to, że pokazał, jak zmieniać rodzinne przedsiębiorstwo w giełdową spółkę i to, w jaki sposób swoje dzieło przekazał kolejnemu pokoleniu" nagrodę otrzymał Adam Rozwadowski, założyciel Centrum Medycznego Enel-Med.

Superwektorem 2018, którego wręczył prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, za "zmianę największego polskiego banku z biurokratycznego molocha w sprawną i elastyczna firmę zorientowaną na realizację ambitnych celów oraz mogącą stawać w szranki z największymi międzynarodowymi rywalami oraz za stworzenie wyróżniającego się zespołu współpracowników i umiejętne nimi kierowanie", uhonorowano prezesa PKO Banku Polskiego Zbigniewa Jagiełłę.

Zgodnie z informacją Pracodawców RP, Wektory i Superwektory to nagrody przyznawane przez organizację od 2002 r. Przyznawane są wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, nauki, kultury, polityki i mediów, którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania - gospodarcze lub społeczne. Instytucje i firmy również mogą tę nagrodę zdobyć jako uhonorowanie ich wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości czy osiągnięć biznesowych" - podano na stronie internetowej organizacji.

Pracodawcy RP to organizacja skupiająca polskich przedsiębiorców. Liczy ponad 19 tys. firm zatrudniających ponad 5 mln pracowników. Zdecydowana większość z nich - 85 proc. - to firmy prywatne. Pracodawcy RP stawiają sobie za cel tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom, ale przy założeniu, że gospodarka musi rozwijać się w sposób zrównoważony. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mhr/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
Centrum Medyczne ENEL-MED SA
ENE10.20-0.10 (-0.97%)01-17
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
PKO39.80-0.05 (-0.13%)01-17
Synektik SA
SNT9.70+0.02 (+0.21%)01-17
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Wall Street w górę po informacjach o możliwości złagodzenia taryf celnych
czw, 17 sty - PAP
Eurodolar i chińskie tematy w tle
czw, 17 sty - FMCM
Lider Partii Pracy odrzucił zaproszenie premier May do udziału w dyskusjach ws. Brexitu
czw, 17 sty - PAP
Akcjonariusze Polnordu zawarli porozumienie dot. wspólnego zbywania akcji
czw, 17 sty - PAP
W oczekiwaniu na nowy impuls
czw, 17 sty - PWC

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
IMGW ostrzega: oblodzenie na drogach w pięciu województwach
czw, 17 sty - PAP
Wiceprezydent Gdańska na wiecu: zrobimy wszystko, żeby nasze miasto pozostało dla wszystkich
czw, 17 sty - PAP
W.Brytania: niegroźny wypadek z udziałem męża królowej księcia Filipa
czw, 17 sty - PAP
CIR: Piotr D. nie był zatrudniony w KPRM i nie współpracował z premier Szydło
czw, 17 sty - PAP
Donald Trump ogłosił nową strategię obrony przeciwrakietowej
czw, 17 sty - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2019 Stooq