pią, 18 sty 2019, 3:27 CET, NY 21:27, Londyn 2:27, Tokio 11:27, ^SPX +0.76%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
I co tu jest kontrariańskim podejściem?
PWC - Biznes
11 sty 2019, 22:05


Ostatnie dni obfitują w wiadomości, że właśnie pojawiły się niezwykle silne i rzadko tak przekonujące sygnały kupna amerykańskich akcji. Dla przykładu Bank of America w mijającym tygodniu zasygnalizował, że jego kontrariański wskaźnik przyjął wartość "ekstremalnie niedźwiedzią", co oczywiście wygenerowało mocny sygnał kupna. O sile, które nie występowała od czasu referendum w sprawie Brexitu. Tak przekonujące sygnały kupna dawały do tej pory średni wzrost cen akcji o ponad 6% w ciągu następnych 3 miesięcy. Wycofanie z rynku akcji przez amerykańskich inwestorów od początku grudnia ponad 80 miliardów dolarów w połączeniu z rekordowym napływem 24 miliardów do funduszy obligacji skarbowych USA stanowi - według banku - dowód na skrajnie pesymistyczne nastroje inwestorów. A to w ujęciu kontrariańskim tworzy doskonałą okazję do zakupów akcji po atrakcyjnych cenach.

Inni specjaliści wskazują drastyczny skok zmienności na przełomie roku, co miałoby zapowiadać koniec przeceny rozpoczętej w pierwszych dniach października 2018 r. I początek kolejnej fali wzrostowej. Mijający tydzień z solidnymi zwyżkami amerykańskich akcji zdaje się potwierdzać tę tezę. A także zachęcać do zakupów wielką rzeszę inwestorów podążających za trendem. Od fatalniej wigilijnej sesji na Wall Street (najgorsza Wigilia w historii) indeks S&P500 (^SPX, 2635.96 +0.76%, News) wzrósł bowiem już o około 10%. Jakieś odbicie po spadkach i pozytywna tendencja już się więc ukształtowały.

Psychologicznym wsparciem dla obozu byków mogą być dosyć zgodne opinie wielu analityków reprezentujących znane instytucje finansowe. Na przykład Blackstone Group, jeden z największych światowych funduszy private equity, przewiduje wzrost S&P500 o 15% w 2019 r. Natomiast przedstawiciel JP Morgan wprawdzie kaja się za zupełnie nietrafioną prognozę rajdu św. Mikołaja w 2018 r., ale od razu zaznacza, że tym bardziej styczeń powinien przynieść solidne zwyżki.

Z kolei ankieta przeprowadzona na początku bieżącego roku przez CNBC wśród 29 zarządzających i strategów funduszy oraz innych inwestorów instytucjonalnych zarysowała niezwykle optymistyczny obraz perspektyw na kilka najbliższych kwartałów. Okazuje się, że 2/3 respondentów postrzega rynek akcji pozytywnie, 1/3 neutralnie, a nikt negatywnie. Aż 60% uważa amerykańskie akcje za tanie, 40% za właściwie wycenione i znowu nikt nie sądzi, aby były przewartościowane. Gorący temat spółek technologicznych nadal rozgrzewa wyobraźnię, ponieważ ponad 4/5 ankietowanych uważa, że hossa w tym sektorze wróci w 2019 r., a niespełna 1/5 kwestionuje ten pogląd.

Warto zauważyć, że udział inwestorów instytucjonalnych w obrotach na światowych giełdach akcji, w tym Wall Street, sukcesywnie rośnie od wielu lat. Kosztem udziału inwestorów indywidualnych. W tych warunkach co naprawdę będzie obecnie działaniem kontrariańskim? Kupno, czy sprzedaż amerykańskich akcji?

(Alfred Adamiec - Private Wealth Consulting)

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
S&P 500 - U.S.
^SPX2635.96+19.86 (+0.76%)01-17

Pozostałe skojarzone
Bank of America Corp
BAC.US28.990+0.540 (+1.90%)01-17
JPMorgan Chase & Co
JPM.US102.9200+0.4200 (+0.41%)01-17
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Wall Street w górę po informacjach o możliwości złagodzenia taryf celnych
czw, 17 sty - PAP
Eurodolar i chińskie tematy w tle
czw, 17 sty - FMCM
Lider Partii Pracy odrzucił zaproszenie premier May do udziału w dyskusjach ws. Brexitu
czw, 17 sty - PAP
Akcjonariusze Polnordu zawarli porozumienie dot. wspólnego zbywania akcji
czw, 17 sty - PAP
W oczekiwaniu na nowy impuls
czw, 17 sty - PWC

 więcej...


Pozostałe niusy z PWC
Co przyniesie nowy dzień
wto, 15 sty - PWC
Spokojny początek tygodnia
pon, 14 sty - PWC
Słabszy koniec świetnego tygodnia
pią, 11 sty - PWC
Styczeń prawdę Ci powie
czw, 10 sty - PWC
Brak wsparcia dla wzrostów w danych makro
wto, 8 sty - PWC

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2019 Stooq