pią, 18 sty 2019, 3:24 CET, NY 21:24, Londyn 2:24, Tokio 11:24, ^SPX +0.76%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Poznań - Jacek Rutkowski otrzymał Złotą Pieczęć Miasta Poznania
PAP - Biznes
11 sty 2019, 19:52


11.01.2019, Poznań (PAP) - Właściciel klubu piłkarskiego Lech Poznań i twórca Amiki Wronki Jacek Rutkowski otrzymał w piątek Złotą Pieczęć Miasta Poznania. Wręczenie wyróżnienia odbyło się w piątek wieczorem w Centrum Kultury Zamek.

Złota Pieczęć Miasta Poznania to nagroda przyznawana przez prezydenta miasta Poznania i będąca wyrazem uznania dla zasług dla miasta i jego mieszkańców.

W tym roku wyróżnienie prezydent Jacek Jaśkowiak przyznał właścicielowi klubu piłkarskiego Lech Poznań i twórcy Amiki Wronki Jackowi Rutkowskiemu.

"Twoje osiągnięcia mówią same za siebie - koncern Amica Wronki i KKS Lech Poznań. Pierwsze - stworzyłeś i nadal prowadzisz, a drugie - uratowałeś od upadku i rozwinąłeś. Lech Poznań to jeden z symboli naszego miasta, a także ważna część poznańskiej tożsamości" - mówił w piątek Jaśkowiak.

"Obserwujemy różne losy klubów piłkarskich. Kilka lat temu, gdy Wisła Kraków odnosiła największe sukcesy, usłyszałem od ówczesnego prezesa tego klubu, że - cytuję - +piłka nożna to taki sport, w którym miliarder chce sobie zrobić przyjemność, a przy okazji robi przyjemność kilkudziesięciu tysiącom kibiców+. Jacek Rutkowski nie traktuje Lecha Poznań w ten sposób. Nie przejął go dla własnej przyjemności ani po to, by cieszyć się jeszcze jednym biznesowym trofeum. I za to mu dziękuję - że tę poznańską piłkarską legendę traktuje na poważnie, a nie jako kaprys, który - w obliczu problemów - porzuci z lekkim sercem" - podkreślił Jaśkowiak.

Dodał, że laureat nagrody w "Lecha zaangażował się profesjonalnie, kompleksowo i długofalowo". "Prowadzenie klubu piłkarskiego to wymagające, trudne biznesowo zadanie. (…) Jesteśmy wdzięczni także za jakość zarządzania klubem. Jacek i jego zespół wyznaczyli zupełnie nowe standardy. Dzięki temu Lech jest całkowicie samowystarczalny i stabilny finansowo, a miasto nie ma problemów z utrzymaniem stadionu. Innym klubom można życzyć takiego sposobu kierowania, opartego na przemyślanych decyzjach, pracy organicznej, szkoleniu dzieci i młodzieży, sensownej polityce finansowej. Na roztropności, a nie - rozrzutności. Emocje niech będą domeną sportowego widowiska, jakim jest mecz" - powiedział prezydent.

Jaśkowiak przypomniał, że Jacek Rutkowski wraz z rodziną angażuje się w życie społeczności Poznania nie tylko w ramach działalności klubu. "Na Amikę Wronki można zawsze liczyć. Znacznie pomogła ofiarom wybuchu kamienicy na Dębcu, wyposażając ich nowe mieszkania w sprzęt AGD. Udziela pomocy także w innych sytuacjach kryzysowych, znacznie wsparła rozwój Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu" - wskazał Jaśkowiak.

Nagrodę prezydent zadedykował także rodzinie laureata, szczególnie żonie Małgorzacie.

Odbierając nagrodę, Rutkowski podkreślił, że czuje się niezwykle wyróżniony. Podziękował również żonie i współpracownikom, dzięki którym - jak mówił - nie byłoby go teraz w tym miejscu. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
Amica SA
AMC123.60+1.40 (+1.15%)01-17
Złoto Fut
GC.F1291.05-0.85 (-0.07%)3:24
Złoto SPOT
XAUUSD1291.55-0.30 (-0.02%)3:24
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Wall Street w górę po informacjach o możliwości złagodzenia taryf celnych
czw, 17 sty - PAP
Eurodolar i chińskie tematy w tle
czw, 17 sty - FMCM
Lider Partii Pracy odrzucił zaproszenie premier May do udziału w dyskusjach ws. Brexitu
czw, 17 sty - PAP
Akcjonariusze Polnordu zawarli porozumienie dot. wspólnego zbywania akcji
czw, 17 sty - PAP
W oczekiwaniu na nowy impuls
czw, 17 sty - PWC

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
IMGW ostrzega: oblodzenie na drogach w pięciu województwach
czw, 17 sty - PAP
Wiceprezydent Gdańska na wiecu: zrobimy wszystko, żeby nasze miasto pozostało dla wszystkich
czw, 17 sty - PAP
W.Brytania: niegroźny wypadek z udziałem męża królowej księcia Filipa
czw, 17 sty - PAP
CIR: Piotr D. nie był zatrudniony w KPRM i nie współpracował z premier Szydło
czw, 17 sty - PAP
Donald Trump ogłosił nową strategię obrony przeciwrakietowej
czw, 17 sty - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2019 Stooq