pią, 18 sty 2019, 3:20 CET, NY 21:20, Londyn 2:20, Tokio 11:20, ^SPX +0.76%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

10.01.2019, Warszawa (GPW) - Debiut na parkiecie rynku NC spółki 4Mass SA, działającej w branży kosmetycznej w segmencie produkcji i dystrybucji produktów z kategorii make-up. Na fotografii CEO debiutanta Sławomir Lutek. (fot. GPW)
Debiut na rynku NC spółki 4Mass SA
GPW - Biznes
10 sty 2019, 20:35


10 stycznia 2018 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka 4Mass SA(4MS, 0.31 -31.11%, News). Jest 387 spółką notowaną na Rynku NewConnect oraz 1 debiutem na tym rynku w 2019 roku.

HISTORIA EMITENTA

Poprzednik prawny Emitenta (ówczesna firma Spółki to „HGO-2”sp. z o.o.) został zarejestrowany w KRS w dniu 3 lipca 2009 roku. W okresie od dnia zawiązania Spółki do dnia 10 czerwca 2013 roku właścicielami Spółki były podmioty niezwiązane obecnie z Emitentem, a prowadzona przez Spółkę działalność gospodarcza, zgodnie z najlepszą wiedzą Emitenta, nie miała związku z branżą kosmetyczną, w której obecnie działalność prowadzi Emitent.

Dnia 4 lipca 2016 r. aktualny Prezes Zarządu Emitenta Sławomir Lutek nabył 95 udziałów Spółki stanowiących 95 proc. w kapitale zakładowym Spółki, a Pan Jakub Lutek (będący synem Sławomira Lutka, aktualnie pełniący funkcję członka Rady Nadzorczej Emitenta) nabył 5 udziałów Spółki stanowiących 5 proc. w kapitale zakładowym Spółki. Z chwilą dokonania zmian właścicielskich oraz objęcia przez Sławomira Lutka funkcji Prezesa Zarządu, Spółka rozpoczęła prowadzenie działalności w branży kosmetycznej, w segmencie produkcji i dystrybucji (zarówno detalicznej jak i hurtowej) produktów kosmetycznych z kategorii manicure i pedicure. W efekcie dokonanych zmian, w roku 2016 na rynek wprowadzono produkty pod marką własną Emitenta – Claresa, a w roku 2017 zaoferowano produkty profesjonalne pod marką PALU oraz produkcję na rzecz klientów pod ich własnymi markami.

DZIAŁALNOŚĆ EMITENTA

Emitent jest spółką działającą w branży kosmetycznej w segmencie produkcji i dystrybucji (zarówno detalicznej jak i hurtowej) produktów kosmetycznych z kategorii manicure i pedicure.

Głównym produktem znajdującym się w ofercie Emitenta są lakiery hybrydowe oraz lakiery klasyczne, jednakże Emitent w swojej ofercie produktowej oferuje również szeroki asortyment akcesoriów i produktów wykorzystywanych do manicure i pedicure (np. żele UF/LED, elementy do zdobienia paznokci np. brokaty i pyłki, różnego rodzaju płyny i preparaty pielęgnacyjne, akcesoria do manicure/ kosmetyczne/ do stylizacji i wizerunkowe czy lampy utwardzające lakier). Ww. produkty oferowane są pod markami własnymi Emitenta, tj. Claresa (www.claresa.pl), PALU salon-system oraz Meggy (www. meggy.pl).

STRATEGIA DZIAŁALNOŚCI

W ramach opracowanej strategii rozwoju Emitenta, Zarząd Spółki planuje skoncentrować działania w zakresie rozwoju dotychczasowej działalności na następujących obszarach:

- dalszego rozwoju katalogu oferowanych produktów poprzez wprowadzenie pełnej gamy kosmetyków do twarzy, oczu i ust, w celu zbudowania pełnej dostępności kosmetyków z kategorii make-up

- działaniach mających na celu zwiększenie sprzedaży produktów Emitenta w dużych sieciach handlowych,

- działaniach mających na celu rozwój sprzedaży własnej, za pośrednictwem sklepu internetowego prowadzonego przez Emitenta,

- działaniach mających na celu zwiększanie możliwości produkcyjnych Emitenta, poprzez rozbudowę m.in. linii konfekcjonowania lakierów o nową linię automatyczną, co przyczyni się do zwiększenia efektywności produkcji, w szczególności lakierów hybrydowych do paznokci.

- działaniach mających na celi rozwój produkcji własnej wybranych produktów Emitenta z kategorii make-up.

Wybrane dane finansowe Emitenta (w PLN):

Kapitał zakładowy Emitenta według odpisu z Rejestru Przedsiębiorców wynosi: 3.232.401,60 PLN i dzieli się na 32.324.016 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 PLN każda, w tym:

- 2.851.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A

- 28.515.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B

- 957.516 akcji imiennych na okaziciela serii C.

Kurs odniesienia: 0,33 zł.

(GPW SA)

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu 4MS...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
4Mass SA
4MS0.31-0.14 (-31.11%)01-17

Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Wall Street w górę po informacjach o możliwości złagodzenia taryf celnych
czw, 17 sty - PAP
Eurodolar i chińskie tematy w tle
czw, 17 sty - FMCM
Lider Partii Pracy odrzucił zaproszenie premier May do udziału w dyskusjach ws. Brexitu
czw, 17 sty - PAP
Akcjonariusze Polnordu zawarli porozumienie dot. wspólnego zbywania akcji
czw, 17 sty - PAP
W oczekiwaniu na nowy impuls
czw, 17 sty - PWC

 więcej...


Pozostałe niusy z GPW
18 stycznia na rynku NC zadebiutuje spółka QuarticOn SA
śro, 16 sty - GPW
10 stycznia na rynku NC zadebiutuje spółka 4Mass SA
śro, 9 sty - GPW
Debiut na rynku NC spółki Movie Games SA
wto, 18 gru - GPW
18 grudnia na rynku NC zadebiutuje spółka Movie Games SA
pon, 17 gru - GPW
11 grudnia na rynku NC zadebiutuje spółka Pure Biologics SA
pon, 10 gru - GPW

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2019 Stooq