pią, 18 sty 2019, 3:24 CET, NY 21:24, Londyn 2:24, Tokio 11:24, ^SPX +0.76%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Lubuskie - 5 mln zł do wzięcia w kolejnej edycji bonów na innowacje
PAP - Biznes
10 sty 2019, 20:23


10.01.2019, Gorzów Wielkopolski (PAP) - W woj. lubuskim 5 mln zł jest to rozdysponowania w czwartej edycji bonów na innowacje. To forma unijnego wsparcia dla średnich i małych przedsiębiorców chcących nawiązać współpracę ze światem nauki w celu podniesienie konkurencyjności i unowocześnienia swojej działalności produkcyjnej, czy też usługowej.

W Lubuskiem konkurs prowadzi Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej (OPZL), a źródłem finansowania bonów jest Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020.

Dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów zgłoszonego przez wnioskodawcę projektu innowacyjnego, a jeden grant może wynieść do 100 tys. zł. Tym samym z bonów może skorzystać 50 lubuskich przedsiębiorców.

Jak poinformował koordynator projektu i z-ca dyr. OPZL Łukasz Rut, o dofinansowaniu będzie decydować w szczególności szansa na praktyczne wykorzystanie efektów bonów w biznesie i możliwość powodzenia rynkowego przedsięwzięcia.

"Nabór wniosków potrwa do 11 lutego br. O wsparcie może ubiegać się praktycznie każda firma, która ma siedzibę w województwie lubuskim" - powiedział Rut.

Według niego konkurs ten to także okazja na rozpoczęcie przygody z funduszami unijnymi, bo procedura pozyskiwania grantów jest tutaj uproszczona, ale pozwala przy tym zapoznać się z podstawowymi zasadami obowiązującymi przy ubieganiu się o dotacje z UE.

W woj. lubuskim to czwarta edycja bonów na innowacje. Dotychczas skorzystały z nich przedsiębiorstwa zajmujące się transportem, produkcją żywności, czy konstrukcjami stalowymi. Za pośrednictwem OPZL do stu firm na projekty w łącznej wartości 10 mln zł trafiło 8,5 mln zł dofinansowania.

Wśród zrealizowanych grantów były związane m.in. z autonomicznym systemem oczyszczania jezior, opracowaniem technologii drzwi, które po zamknięciu chowają się automatycznie w ościeżnicy, produkcją energii elektrycznej wykorzystującej strumień powietrza powstały w kominach przemysłowych, czy opatrunkiem do podciśnieniowego leczenia trudno gojących się ran.

Projekt jest realizowany przez OPZL w partnerstwie z Dolnośląskimi Pracodawcami z Wałbrzycha i Zachodniopomorską Grupą Doradczą ze Szczecina.

Więcej informacji na temat bonów i procedury związanej z ubieganiem się o tego typu wsparcie można znaleźć na stornie: www.innowacje.opzl.pl (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ drag/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Wall Street w górę po informacjach o możliwości złagodzenia taryf celnych
czw, 17 sty - PAP
Eurodolar i chińskie tematy w tle
czw, 17 sty - FMCM
Lider Partii Pracy odrzucił zaproszenie premier May do udziału w dyskusjach ws. Brexitu
czw, 17 sty - PAP
Akcjonariusze Polnordu zawarli porozumienie dot. wspólnego zbywania akcji
czw, 17 sty - PAP
W oczekiwaniu na nowy impuls
czw, 17 sty - PWC

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
IMGW ostrzega: oblodzenie na drogach w pięciu województwach
czw, 17 sty - PAP
Wiceprezydent Gdańska na wiecu: zrobimy wszystko, żeby nasze miasto pozostało dla wszystkich
czw, 17 sty - PAP
W.Brytania: niegroźny wypadek z udziałem męża królowej księcia Filipa
czw, 17 sty - PAP
CIR: Piotr D. nie był zatrudniony w KPRM i nie współpracował z premier Szydło
czw, 17 sty - PAP
Donald Trump ogłosił nową strategię obrony przeciwrakietowej
czw, 17 sty - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2019 Stooq