wto, 11 gru 2018, 11:17 CET, NY 5:17, Londyn 10:17, Tokio 19:17, WIG20 +0.35%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

08.12.2018, Warszawa (PAP) - Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (C), Adam Jarubas (P), Adam Struzik (L), Piotr Zgorzelski (2L) i Urszula Pasławska (2P) podczas konferencji prasowej, po zakończeniu obrad Rady Naczelnej PSL, 8 bm. w Warszawie. (fot. Tomasz Gzell)
Kosiniak-Kamysz: będziemy rozmawiać z różnymi środowiskami ws. wyborów do PE
PAP - Kraj
8 gru 2018, 16:44


8.12.2018, Warsaw (PAP) - Podjęliśmy uchwałę upoważniającą do rozmów z różnymi środowiskami politycznymi, dla których silna obecność Polski w Europie jest wartością nadrzędną. Jednocześnie postanowiliśmy rozpocząć przygotowania do samodzielnego startu, gdyby rozmowy nie przyniosły skutku - poinformował w sobotę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę w Warszawie zebrała się Rada Naczelna PSL, która podsumowała wybory samorządowe i rozpoczęła dyskusję dotyczącą formuły startu partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kosiniak-Kamysz poinformował na konferencji prasowej po zakończeniu Rady, że podjęła ona bardzo ważną uchwałę upoważniającą kierownictwo partii do podjęcia rozmów z różnymi środowiskami politycznymi dla których - jak mówił - silna obecność Polski w Europie jest wartością nadrzędną. "Z takimi środowiskami podejmiemy rozmowy, będziemy chcieli tworzyć szeroki blok do wyborów europejskich" - podkreślił polityk.

Zastrzegł jednocześnie, że Rada Naczelna "postanowiła też rozpocząć i zobowiązać Naczelny Komitet Wykonawczy do rozpoczęcia przygotowań do samodzielnego startu partii w tych wyborach, jeżeli rozmowy z innymi ugrupowaniami nie przyniosłyby skutku". "Jesteśmy pełni dobrej woli do spotkania w pierwszej kolejności z tymi, z którymi tworzymy koalicję w Europejskiej Partii Ludowej. Jesteśmy w jednej rodzinie europejskiej z PO, ale też z innymi partiami opozycyjnymi jak Nowoczesna, jak SLD i inne mniejsze stronnictwa, również po tej prawej stronie" - mówił Kosiniak-Kamysz.

"Będę odbywał różne spotkania ze stronnictwami, które chcą silnej Polski w Europie" - podkreślił prezes PSL. Dodał jednocześnie, że nie podejmie rozmów z PiS. "Nie podjęliśmy ich w samorządzie i nie będziemy z nimi rozmawiać o jakimkolwiek wspólnym starcie do Parlamentu Europejskiego" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Szef Ludowców dziękował też wszystkim, którzy głosowali na PSL w wyborach samorządowych. "W wyborach do sejmików to było prawie 2 mln głosów" - zaznaczył.

"Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. W niektórych kategoriach wygraliśmy tak, jak zwycięstwo wójtów, burmistrzów i prezydentów, mamy ich blisko 300 - to jest więcej, niż PiS, więcej niż PO i inne komitety" - zauważył Kosiniak-Kamysz. Dodał, że PSL współrządzi w 8 województwach i ma dwóch marszałków województw.

Według niego to świadczy o sile i zakorzenieniu nie tylko formacji, ale przede wszystkim samorządowców. "Ludzi zielonej strony mocy, dobrej woli w samorządzie. To pozwala na optymistyczne patrzenie w przyszłość" - mówił szef PSL.

Ocenił, że wynik wyborów samorządowych - "w tych trudnych czasach, kiedy zewsząd był atak na PSL" - można nazwać sukcesem. "Wszyscy członkowie PSL w sejmikach wojewódzkich, radni, dochowali wierności naszym ideałom, nie zdradzili. Nie poszli za różnymi nagrodami władzy, apanażami, stanowiskami rządowymi, samorządowymi, czy w spółkach Skarbu Państwa, odrzucili te pokusy, nie dali się zwieść na pokuszenie przez rządzących" - podkreślił szef ludowców. "Mam nadzieję, że po wielu latach skończy się ta niewłaściwa retoryka na temat PSL" - dodał. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ agz/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews
Enterprise Investors sprzedaje intive funduszowi Mid Europa Partners
10:52 - ISBnews
Altus TFI przekazał zarządzanie pięcioma funduszami do Rockbridge TFI
10:47 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP
NIK: sektor bankowy w Polsce jest stabilny
wto, 10:01 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq