wto, 11 gru 2018, 11:17 CET, NY 5:17, Londyn 10:17, Tokio 19:17, WIG20 +0.35%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna: od niedzieli więcej połączeń i nowe pociągi
PAP - Biznes
8 gru 2018, 12:09


8.12.2018, Łódź (PAP) - Nowa linia Skierniewice - Łowicz, zwiększenie liczby połączeń w regionie łódzkim i w Łodzi oraz wprowadzenie czterech nowych pociągów "Impuls 2" to zmiany, jakie nastąpią od niedzieli wraz z wejściem nowego rozkładu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

"Nowy rozkład jazdy, który wchodzi w niedzielę, przyniesie wzrost o 14 proc. liczby połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dla mieszkańców Łodzi oznacza on m.in. więcej połączeń na trasie Łódź Kaliska - Radogoszcz Zachód czy Łódź Fabryczna - Andrzejów, przy utrzymaniu dużej liczby połączeń Łodzi Kaliskiej z Widzewem. Chcemy, by dzięki nim ŁKA pełniła w przyszłości rolę łódzkiego minimetra, do czego potrzebne jest oczywiście ukończenie budowy tunelu średnicowego pod miastem" - podkreślił marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Jak podał prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski, w obrębie aglomeracji łódzkiej znacznie zwiększona zostanie częstość połączeń, np. na odcinku Łódź Kaliska - Radogoszcz Zachód w dni robocze, zamiast - jak dotychczas - 64, uruchomionych zostanie 80 pociągów. Między Łodzią Fabryczną a Andrzejowem zamiast 22 będzie 40 pociągów, a na trasie Łódź Widzew - Łódź Chojny - Łódź Kaliska w dni robocze nadal kursować będzie 70 pociągów.

"Pasażerowie mogą podróżować na bilecie strefowym, obowiązującym również w komunikacji miejskiej. 40 minut podróży ŁKA kosztuje tylko 2,80 zł. W takim czasie można pokonać duże dystanse w obrębie aglomeracji, bo np. czas przejazdu między Łodzią Kaliską a Zgierzem to tylko 11 minut, a między Widzewem a Łodzią Kaliską to 16 minut" - dodał Malinowski.

Nowością w rozkładzie ŁKA jest sześć połączeń na całkiem nowej trasie Skierniewice - Łowicz z przystankami: Mokra, Sierakowice Skierniewickie, Bełchów i Bobrowniki. Przewozy te będą realizowane nowymi pojazdami "Impuls 2".

Są to pierwsze cztery z łącznie 14 trzyczłonowych pociągów, które ŁKA zamówiła od firmy Newag. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku. Pojazdy zostały wyposażone w wiele udogodnień, które ma też dotychczasowy tabor ŁKA, m.in. klimatyzację, biletomaty, ładowarki z wejściem USB, a także specjalne miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Nowością jest w nich strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis-à-vis, defibrylatory i pętle indukcyjne. Pociągi mają 160 miejsc siedzących, czyli o 40 więcej niż eksploatowane obecnie przez ŁKA pojazdy "Flirt".

Kolejną istotną zmianą w rozkładzie będzie zwiększenie liczby połączeń ŁKA na już obsługiwanych trasach woj. łódzkiego, m.in. wprowadzonych zostanie dodatkowych 18 pociągów między Łodzią a Zgierzem, 22 na trasie Łódź - Koluszki i 8 z Łodzi do Skierniewic.

Będzie też nowa weekendowa oferta ŁKA Sprinter na linii Łódź - Warszawa. Docelowo liczba pociągów zwiększy się z 14 do 18, przy czym pierwsze dwa połączenia zostaną uruchomione od 9 grudnia, a kolejne dwa od marcowej korekty rozkładu jazdy.

"Rozkład, który wejdzie w życie w niedzielę, będzie obowiązywał do 9 marca, bo wtedy przewidujemy korektę wynikającą z prac inwestycyjnych. Od marca ŁKA będzie docierać także do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i do Radomska. Połączenia będziemy rozszerzali w miarę dostawy kolejnych pociągów" - dodał prezes Malinowski. (PAP)

Autorzy: Agnieszka Grzelak-Michałowska, Bartłomiej Pawlak

agm/ bap/ joz/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
Newag SA
NWG14.45-0.30 (-2.03%)10:50
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews
Enterprise Investors sprzedaje intive funduszowi Mid Europa Partners
10:52 - ISBnews
Altus TFI przekazał zarządzanie pięcioma funduszami do Rockbridge TFI
10:47 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP
NIK: sektor bankowy w Polsce jest stabilny
wto, 10:01 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq