wto, 11 gru 2018, 11:19 CET, NY 5:19, Londyn 10:19, Tokio 19:19, WIG20 +0.33%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Sasin: trudno mówić obecnie, czy jacyś ministrowie wystartują w wyborach do PE
PAP - Kraj
8 gru 2018, 7:45


8.12.2018, Jachranka (PAP) - Trudno mówić obecnie, czy jacyś ministrowie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie ma jeszcze decyzji, kto wystartuje - mówił w rozmowie z dziennikarzami w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Jachrance szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

W piątek po południu parlamentarzyści PiS przybyli do Jachranki, by wziąć udział w dwudniowym posiedzeniu ich klubu. W spotkaniu poza liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczą premier Mateusz Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także parlamentarzyści PiS.

Według nieoficjalnych informacji PAP podczas zamkniętej części wyjazdowego klubu PiS prezes partii Jarosław Kaczyński poruszał m.in. temat konieczności "dyscypliny medialnej" polityków partii.

Sasin zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, że w najbliższym czasie miałoby dojść do rekonstrukcji rządu. "Żadnych planów dotyczących zmian (w rządzie) po prostu w tej chwili nie ma, więc trudno w ogóle cokolwiek na ten temat mówić w tej perspektywie 2019 r. i najbliższych wyborów, chyba że któryś z ministrów wystartuje w wyborach do PE, wygra te wybory, to wtedy z natury rzeczy nie można łączyć tych funkcji" - powiedział Sasin.

Zaznaczył jednocześnie, że w tej chwili nie ma decyzji, co do tego, kto wystartuje w wyborach do PE. "Trudno więc mówić w tej chwili, czy jacyś ministrowie będą startować" - mówił szef KSRM.

Sasin był także pytany o wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z posiedzenia klubu, która przez niektóre media została oceniona jako "ciepła woda w kranie bis". "Na pewno takiej polityki +nic nierobienia+ my stosować nie będziemy i nie będziemy na pewno w ten sposób spraw państwowych prowadzić. My chcemy być władzą aktywną rozwiązującą problemy, a nie płynącą z nurtem ciepłej wody lejącej się z kranu" - mówił szef KSRM.

"To nie oznacza, że chcemy generować jakieś konflikty, czy jakieś sprawy, które mogłyby być drażliwe dla jakiejś części obywateli. Nie jest naszym zamiarem podnoszenie temperatury sporu politycznego, to jest domena naszych przeciwników politycznych, naszych konkurentów" - dodał Sasin.

Sasin zaprzeczył, jakoby podczas spotkania pojawił się temat nowej inicjatywy politycznej Ruch Prawdziwa Europa.

"W tej chwili jest to raczej coś bardziej hipotetycznego (...). Trudno się też do tych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej jakoś odnosić" - powiedział szef KSRM.

Pytany o to, czy dojdzie do zmian organizacyjnych w PiS, Sasin odparł, że dyskusja dotyczyła tylko "dyscypliny".

"Również to, że musi być taka ocena tego, jak poszczególni posłowie, ale również ci, którzy pełnią funkcje partyjne, sobie z tym radzą. Taka ocena jest oceną bieżącą, ona się cały czas odbywa" - mówił Sasin.

"W tej chwili pewnie w najbliższym czasie, w związku również z tymi wydarzeniami przed nami, z wyborami, ta ocena będzie pewnie jeszcze bardziej intensywna" - dodał.

Sasin zaznaczył jednak, że nie było mowy o jakichkolwiek zmianach w partii. "Raczej była zapowiedź tego, że będzie potrzebna mobilizacja do ciężkiej pracy" - powiedział.

W posiedzeniu klubu w Jachrance udział biorą również szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Pierwsza, wstępna część przemówienia prezesa PiS podczas posiedzenia klubu była dostępna dla mediów. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ rbk/ hgt/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Kurs akcji Pure Biologics wzrósł w debiucie na NewConnect o 49,1 proc. do 29,08 zł
11:17 - PAP
Wskaźnik ZEW w Niemczech wzrosł do -17,5 pkt w grudniu
11:17 - ISBnews
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Rosja: szef KPRM wziął udział w uroczystości pożegnania Ludmiły Aleksiejewej
wto, 11:18 - PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq