wto, 11 gru 2018, 11:19 CET, NY 5:19, Londyn 10:19, Tokio 19:19, WIG20 +0.33%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Piątkowe załamanie na Wall Street
PAP - Biznes
7 gru 2018, 22:53


7.12.2018, Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Po słabszych od oczekiwań danych z rynku pracy główne amerykańskie indeksy spadły w piątek ponad 2 proc. W perspektywie tygodnia S&P 500 zniżkował o 5,6 proc. co jest najgroszym wynikiem od ponad ośmiu miesięcy. Większość najważniejszych giełd europejskich zakończyła sesję na plusie.

Indeks S&P 500 stracił w piątek 2,33 proc., Dow Jones Industrial zniżkował o 2,24 proc., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 3,05 proc.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 155 tys. wobec oczekiwanych 198 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

"Ta dane nie są rewelacyjne, ale wciąż utrzymują się na właściwej ścieżce" - oceniła Kate Warne, odpowiedzialna za strategię inwestycyjną w firmie Edward Jones.

Według analityczki na rynku akcji w dalszym ciągu będzie utrzymywała się podwyższona zmienność, ponieważ inwetorzy nie są pewni "jak głębokie będzie gospodarcze spowolnienie i jak ułoża się relacje handlowe na linii USA-Chiny"

"Negocjacje z Chinami idą bardzo dobrze" - napisał prezydent USA Donald Trump w piątek na Twitterze.

Tymczasem kolejnym punktem zapalnym w relacjach USA-Chiny może stać się aresztowanie Meng Wanzhou, wiceprezes zarządu firmy Huawei, a zarazem córki założyciela firmy, do którego doszło w Kanadzie. Grozi jej ekstradycja do Stanów Zjednoczonych w związku z podejrzeniem o naruszenie sankcji USA wobec Iranu.

Chiny domagają się natychmiastowego uwolnienia Meng Wanzhou oraz wyjaśnienia powodów jej zatrzymania. Państwowe chińskie media potępiły w piątek aresztowanie wiceprezes i dyrektor finansowej firmy Huawei Meng Wanzhou. Dziennik "Global Times" ocenił, że przy braku twardych dowodów została ona "zasadniczo +uprowadzona+" przez rządy USA i Kanady.

Prezes Fed Jerome Powell powiedział w czwartkowym przemówieniu, że rynek pracy jest "bardzo silny", a gospodarka USA spisuje się bardzo dobrze.

"Nasza gospodarka obecnie jest w bardzo dobrym stanie, tworzenie nowych miejsc pracy pozostaje na wysokim poziomie, a płace rosną stopniowo" - powiedział Powell.

W ostatnich dniach mocno obniżyły się rynkowe oczekiwania na skalę dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed - rynek wycenia obecnie niepełną jedną podwyżkę (ok. 20 pb.) wzrostu kosztu kredytu w USA w 2019 r. Według obowiązującego forward guidance Fed zamierza dokonać jeszcze jednej podwyżki stóp proc. w grudniu i trzech kolejnych w 2019 r.

Pod koniec listopada prezes Fed Jerome Powell powiedział, że stopa fed funds znajduje się "tuż poniżej" neutralnego poziomu. Szef Fed dołączył tym samym do chóru pozostałych przedstawicieli Rezerwy, którzy zaczęli sygnalizować potrzebę pauzy w cyklu podwyżek stóp procentowych i wejścia Fed w postawę wait-and-see. (PAP)

kkr/ gor/tj/ jm/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
Dow Jones Industrial - U.S.
^DJI24423.26+34.31 (+0.14%)12-10
Nasdaq Composite - U.S.
^NDQ7020.52+51.27 (+0.74%)12-10
S&P 500 - U.S.
^SPX2637.72+4.64 (+0.18%)12-10
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Kurs akcji Pure Biologics wzrósł w debiucie na NewConnect o 49,1 proc. do 29,08 zł
11:17 - PAP
Wskaźnik ZEW w Niemczech wzrosł do -17,5 pkt w grudniu
11:17 - ISBnews
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Rosja: szef KPRM wziął udział w uroczystości pożegnania Ludmiły Aleksiejewej
wto, 11:18 - PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq