wto, 11 gru 2018, 11:19 CET, NY 5:19, Londyn 10:19, Tokio 19:19, WIG20 +0.33%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Sasin: nie przewidujemy zmian personalnych w rządzie
PAP - Kraj
7 gru 2018, 21:05


7.12.2018, Warszawa (PAP) - Nie przewidujemy żadnych zmian personalnych, które dotyczyłyby osób, które pełnią swoją funkcję w rządzie - mówił w programie "Gość wiadomości" w TVP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu PiS.

W piątek po południu parlamentarzyści PiS przybyli do Jachranki, by wziąć udział w dwudniowym posiedzeniu ich klubu. W spotkaniu poza liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczą premier Mateusz Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także parlamentarzyści PiS.

Według nieoficjalnych informacji PAP podczas zamkniętej części wyjazdowego klubu PiS prezes partii Jarosław Kaczyński poruszał m.in. temat konieczności "dyscypliny medialnej" polityków partii.

Sasin poinformował, że na zamkniętym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance trwa dyskusja między posłami i senatorami partii a kierownictwem. Według szefa KSRM rozmowy dotyczą zarówno polityki krajowej, jak i spraw wewnętrznych partii.

Szef KSRM poinformował, że dyskusje dotyczą m.in. nadchodzących w 2019 r. wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także kolejnych wyborów - prezydenckich oraz parlamentarnych.

Pytany o to, co będzie "kołem zamachowym" kampanii wyborczej do PE odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym, co będzie się działo w trakcie kampanii.

"Zdajemy sobie sprawę, że musimy dużo mocniej przemówić do mieszkańców wielkich miast, chociaż mamy nadzieję, że te wybory europejskie to będą wybory, gdzie swoje uczestnictwo głosem wyborczym zamanifestują nie tylko mieszkańcy wielkich miast, ale również masowo wezmą w nich udział mieszkańcy wsi i mniejszych miasteczek" - mówił Sasin.

"Przed nami jeszcze jest i ogłoszenie naszego programu wyborczego na te wybory, w tej chwili te dyskusje trwają, będą kolejne wydarzenia, gdzie będziemy również o naszych zamiarach mówić, w tej chwili jest jeszcze na to za wcześnie" - dodał szef KSRM.

Sasin zaprzeczył, jakoby miało dojść w najbliższym czasie do zmian personalnych w rządzie. "W żadnym wypadku nie ma o tym mowy ani na tym posiedzeniu ani w najbliższej przyszłości dającej się przewidzieć, nie przewidujemy żadnych zmian personalnych, które dotyczyłyby tych osób, które pełnią swoją funkcję w rządzie czy w innych instytucjach państwowych" - powiedział szef KSRM.

Mówiąc o planach PiS na przyszłość, polityk podkreślił, że ambicją jego formacji jest, by poziom życia Polaków bardzo szybko zbliżał się do poziomu życia innych narodów UE. "Chcemy na te najbliższe wybory pokazać tego typu programy, które spowodują, że ten wzrost poziomu życia będzie szybki, że Polacy rzeczywiście będą mogli te swoje aspiracje realizować" - dodał polityk.

Jego zdaniem Polacy powinni mieć możliwość podróżowania, udziału w kulturze oraz dobrach konsumpcyjnych. "Musi być więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków. To jest dla nas dzisiaj i na ten najbliższy czas, na te najbliższe wybory podstawowy cel do zrealizowania" - zaznaczył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Nie zdradził jednak żadnych konkretów dotyczących nowych programów rządu. "W ten chwili nie mam możliwości, żeby również w szczegółach mówić o tych sprawach, które są naszym zamierzeniem. Będziemy je komunikować w najbliższych miesiącach. Ten okres następnego roku to jest okres, kiedy pewne sprawy zostaną już pokazane" - zapowiedział Sasin. Zastrzegł przy tym, że niektóre projekty zostaną ewentualnie zrealizowane dopiero w następnej kadencji.

W posiedzeniu klubu w Jachrance udział biorą również szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Pierwsza, wstępna część przemówienia prezesa PiS podczas posiedzenia klubu była dostępna dla mediów. (PAP)

autorzy: Mateusz Roszak, Marta Rawicz

mro/ mkr/ hgt/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Kurs akcji Pure Biologics wzrósł w debiucie na NewConnect o 49,1 proc. do 29,08 zł
11:17 - PAP
Wskaźnik ZEW w Niemczech wzrosł do -17,5 pkt w grudniu
11:17 - ISBnews
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP
NIK: sektor bankowy w Polsce jest stabilny
wto, 10:01 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq