pon, 17 gru 2018, 9:43 CET, NY 3:43, Londyn 8:43, Tokio 17:43, WIG20 +0.01%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Lubuskie - PKP PLK modernizuje przejazdy kolejowo-drogowe
PAP - Biznes
7 gru 2018, 15:34


7.12.2018, Gorzów Wielkopolski (PAP) - W przyszłym roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyda z tzw. programu przejazdowego 14 mln zł na modernizację przejazdów kolejowo-drogowych w woj. lubuskim. Celem jest poprawa bezpieczeństwa w tych miejscach - poinformował w piątek rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec.

Wyremontowane zostaną m.in. przejazdy w Zbąszynku, Zbąszyniu, Świdnicy i Międzyrzeczu. Na wszystkich zostanie położona nowa nawierzchnia i wymienione zostaną tory. Stare rogatki i sygnalizatory zastąpią nowe urządzenia.

"Bezpieczeństwo dodatkowo zapewni dobre oświetlenie i kamery monitoringu. Modernizacja przejazdów w województwie lubuskim ruszy w przyszłym roku. Na realizację inwestycji przejazdowej w regionie PLK przeznaczy ponad 14 mln zł" - powiedział Siemieniec.

W ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego oraz innych prac w woj. lubuskim zostanie przebudowanych łącznie 14 przejazdów.

W tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały w Lubuskiem i na jego pograniczu z woj. wielkopolskim 12 przejazdów. Cześć inwestycji przeprowadzono w ramach modernizacji linii z Drzeńska do Kostrzyna nad Odrą.

Siemieniec przypomniał, że bezpieczeństwo na wszystkich przejazdach zwiększają także żółte naklejki umieszczone na słupku rogatki lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. Zawierają one indywidualny numer przejazdu i numery alarmowe.

Poprawie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w całym kraju służy m.in. tzw. programu przejazdowy realizowany przez PLK. "Tylko dzięki niemu na przebudowę przejazdów mamy 256 mln zł, z czego 194 mln zł to dofinansowanie unijne" - powiedział rzecznik. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ je/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Rynki czekają na prezent od Fed
9:35 - XTB
Glapiński dla "Sieci": Finansowy zamach stanu
9:34 - PAP
DZIEŃ NA FX/FI: Gołębi Fed może wesprzeć PLN, do tego czasu EUR/PLN i USD/PLN pozostaną stabilne
9:15 - PAP
PGE nawiąże współpracę z czterema startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania
9:13 - ISBnews
Kredyt Inkaso miało 23,53 mln zł zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019
9:10 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kaczyński: Jola Szczypińska wzbudzała szacunek postawą pełną dobroci
pon, 9:36 - PAP
Emilewicz: W Nowy Rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii
pon, 8:55 - PAP
Sondaż: 62 proc. Amerykanów uważa, że Trump kłamie ws. Russiagate
pon, 8:53 - PAP
TYDZIEŃ W KRAJU: Inflacja bazowa, dane z rynku pracy, produkcja, sprzedaż, minutki RPP
pon, 8:32 - PAP
Inflacja CPI w grudniu wyniesie 1,3 proc. rdr - MPiT
pon, 8:12 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq