wto, 11 gru 2018, 11:16 CET, NY 5:16, Londyn 10:16, Tokio 19:16, WIG20 +0.35%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

07.12.2018, Warszawa (PAP) - Minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas konferencji prasowej pt. "Praca dla Polski" w siedzibie resortu w Warszawie, 7 bm. Briefing dotyczył podsumowania 3 lat działalności kierownictwa ministerstwa. (fot. Paweł Supernak)
Zagórski: Ministerstwo Cyfryzacji dynamicznie rozwija usługi e-administracji publicznej
PAP - Kraj
7 gru 2018, 13:49


7.12.2018, Warszawa (PAP) - Najważniejsze e-usługi, które Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło w ostatnim czasie, to zgłoszenie online narodzin dziecka, możliwość sprawdzenia przez internet historii auta, także liczby punktów karnych oraz e-meldunek - wymieniał szef MC Marek Zagórski podsumowując trzy lata działalności resortu.

"Stałe współpracujemy z wieloma ministerstwa w różnych obszarach. Przygotowaliśmy kilkanaście różnych ustaw, które porządkują procesy cyfryzacji w Polsce" - powiedział na piątkowej konferencji prasowej minister Zagórski.

Jak przekazał, resort uruchomił e-usługi, które pozwalają, m.in. zgłosić online narodziny dziecka, sprawdzić przez internet historię samochodu zarejestrowanego w Polsce, jak również za granicą, a także liczbę punktów karnych czy dokonać meldunku przez internet.

Minister podkreślił, że w ostatnim roku nastąpił dynamiczny wzrost liczby Profili Zaufanych. Z danych resortu wynika, że Polacy mają ich już dwa i pół miliona. "To ponad osiem razy więcej niż trzy lata temu. Tylko w tym roku około 2,5 miliona wniosków w programach 500+ i 300+ złożono przez internet" - przekazał Zagórski.

Z danych resortu wynika, że do rzędów przez internet trafiło 155 tys. wniosków o wydanie dowodu osobistego. Od 1 czerwca tego roku - czyli od dnia uruchomienia e-usługi - rodzice zgłosili online narodziny ponad 20 tys. maluchów. Ponad 30 tysięcy osób bez wychodzenia z domu zameldowało się w nowym miejscu zamieszkania. Polacy złożyli też prawie 29 tys. wniosków o odpis aktów stanu cywilnego.

Resort przekazał, że jednymi z najbardziej popularnych e-usług są możliwość sprawdzenia historii pojazdu oraz liczby punktów karnych. Polacy skorzystali z nich niemal 60 milionów razy.

"Ostatni rok to także inwestycje w infrastrukturę, taką jak światłowody, sieci szerokopasmowe, nowoczesna telefonia bezprzewodowa. To również budowanie kompetencji cyfrowych i nowoczesna edukacja" - przypomniał minister. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Grupa Lotos będzie publikować modelową marżę rafineryjną 5 razy w tygodniu
11:12 - ISBnews
Nowe regulacje UE dot. prospektów zwiększą dostępność GPW dla nowych spółek
10:56 - ISBnews
PKN Orlen uruchomi 2 stacje paliw pod szyldami CPN i Petrochemia Płock
10:54 - ISBnews
Enterprise Investors sprzedaje intive funduszowi Mid Europa Partners
10:52 - ISBnews
Altus TFI przekazał zarządzanie pięcioma funduszami do Rockbridge TFI
10:47 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Program skupu obligacji państw strefy euro EBC zgodny z prawem UE - TSUE
wto, 10:34 - PAP
Echo Investment ruszył ze sprzedażą 257 mieszkań w Poznaniu
wto, 10:26 - PAP
DZIEŃ NA FX - FI: Złoty w konsolidacji; rentowności krajowych SPW mogą spaść
wto, 10:10 - PAP
Dziewięć osób z dozoru kopalni Centrum usłyszało zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach
wto, 10:09 - PAP
NIK: sektor bankowy w Polsce jest stabilny
wto, 10:01 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq