pon, 17 gru 2018, 9:45 CET, NY 3:45, Londyn 8:45, Tokio 17:45, WIG20 -0.03%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Ukraina - Straż Graniczna: Rosja wciąż utrudnia ruch statków w Cieśninie Kerczeńskiej
PAP - Biznes
7 gru 2018, 12:39


7.12.2018, Kijów (PAP) - Federacja Rosyjska nadal utrudnia ruch statków płynących przez Cieśninę Kerczeńską do portów Ukrainy nad Morzem Azowskim - oświadczyła w piątek ukraińska Państwowa Straż Graniczna.

Na redzie po północnej i południowej stronie przeprawy oczekuje 140 jednostek; 98 z nich zamierza przepłynąć z Morza Czarnego na Morze Azowskie - przekazała Straż Graniczna w komunikacie.

"Rosja umyślnie kontynuuje łamanie konwencji ONZ dotyczącej prawa morskiego z 1982 roku i umowy między Ukrainą i Federacją Rosyjską o współpracy przy korzystaniu z Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej z 2003 roku, zmuszając ukraińskie i zagraniczne statki do długotrwałego oczekiwania na pokonanie przeprawy" - oświadczono.

Ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby Cieśninę pokonało ogółem 41 statków, z czego tylko osiem płynęło w kierunku ukraińskich portów na Morzu Azowskim, bądź z nich powracało. "Te ostatnie zostały skontrolowane przez przedstawicieli Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji" - czytamy.

Straż Graniczna Ukrainy podkreśliła, że duże skupienie statków w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej zagraża bezpieczeństwu ruchu morskiego.

Cieśnina Kerczeńska jest przeprawą, która łączy Morze Czarne z Morzem Azowskim. 25 listopada Rosjanie zaatakowali w rejonie Cieśniny trzy niewielkie okręty marynarki wojennej Ukrainy. Według strony ukraińskiej jednostki te zostały ostrzelane m.in. z samolotu Su-30 oraz śmigłowca Ka-52.

W wyniku incydentu trzech ukraińskich marynarzy zostało rannych, okręty przejęte, a 24 członków ich załóg zatrzymanych przez Rosję. Władze w Kijowie uznały to zdarzenie za akt agresji i ogłosiły stan wojenny przy obwodach na granicy z Rosją, separatystycznym Naddniestrzem w Mołdawii oraz w regionach nad Morzem Czarnym i Azowskim.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Rynki czekają na prezent od Fed
9:35 - XTB
Glapiński dla "Sieci": Finansowy zamach stanu
9:34 - PAP
DZIEŃ NA FX/FI: Gołębi Fed może wesprzeć PLN, do tego czasu EUR/PLN i USD/PLN pozostaną stabilne
9:15 - PAP
PGE nawiąże współpracę z czterema startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania
9:13 - ISBnews
Kredyt Inkaso miało 23,53 mln zł zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019
9:10 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kaczyński: Jola Szczypińska wzbudzała szacunek postawą pełną dobroci
pon, 9:36 - PAP
Emilewicz: W Nowy Rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii
pon, 8:55 - PAP
Sondaż: 62 proc. Amerykanów uważa, że Trump kłamie ws. Russiagate
pon, 8:53 - PAP
TYDZIEŃ W KRAJU: Inflacja bazowa, dane z rynku pracy, produkcja, sprzedaż, minutki RPP
pon, 8:32 - PAP
Inflacja CPI w grudniu wyniesie 1,3 proc. rdr - MPiT
pon, 8:12 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq