pon, 17 gru 2018, 9:44 CET, NY 3:44, Londyn 8:44, Tokio 17:44, WIG20 +0.01%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Skialpinista Andrzej Bargiel twarzą "zimowej Małopolski"
PAP - Biznes
7 gru 2018, 11:39


7.12.2018, Kraków (PAP) - 30-letni skiaplinista Andrzej Bargiel będzie twarzą zimowej kampanii promocyjnej Małopolski. Ogłaszając sportowca "ambasadorem zimowej Małopolski" województwo chce przyciągnąć jeszcze więcej turystów, ale i zachęcić do aktywnego trybu życia.

W 2017 r. Małopolskę odwiedziło prawie 16 mln turystów, o milion więcej niż rok wcześniej.

W tym roku Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m) do podstawy góry. Ma też na swoim koncie trzykrotne mistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w tej dyscyplinie.

Na piątkowej konferencji prasowej sportowiec podkreślił, że pochodzi z Małopolski (z Łętowni w gminie Jordanów) i mieszka w niej, dlatego na sercu leży mu promocja tego regionu. "Mamy tu mnóstwo fantastycznych miejsc, w których możemy uprawiać sporty zimowe" - zaznaczył.

Bargiel będzie starał się także zachęcić młodych do aktywnego trybu życia, szczególnie do zainteresowania sportami zimowymi. "Kiedy byłem dzieckiem, to na wsi dzieciaki zjeżdżały na nartach po pobliskich górach. Teraz, jak jadę na wieś, to dzieciaków nie ma" - mówił zwracając uwagę na potrzebę oderwania najmłodszych od komputerów i telewizorów. "Sport, treningi są fajne. Czasami są kryzysy, nie chce się wyjść z domu, ale jak się człowiek przełamie, to widzi, że naprawdę było warto" - powiedział.

Młody sportowiec będzie promował Małopolskę i sporty zimowe podczas różnorodnych wydarzeń, współorganizowanych przez małopolski urząd marszałkowski. Aktywność Bargiela w ramach kampanii Małopolski obejmie m.in. zawody sportowe i udzielanie się w mediach społecznościowych.

Ambasador zimowej Małopolski zachęcił m.in. do udziału w inauguracji sezonu zimowego 2018/2019, która odbędzie się już 14 grudnia na stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz do śledzenia zmagań podczas lutowej XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.

O walorach Małopolski w piątek opowiadał także wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Wśród promocyjnych i edukacyjnych propozycji regionu wymienił m.in. projekt "Jeżdżę z głową", dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach z bezpiecznego szusowania na stoku, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. "Jestem przekonany, że dzięki temu kolejne pokolenia Małopolan przekonają się, że lepiej spędzić ferie zimowe aktywnie, zamiast przed ekranem komputera lub telewizora" - powiedział. (PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ krap/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Rynki czekają na prezent od Fed
9:35 - XTB
Glapiński dla "Sieci": Finansowy zamach stanu
9:34 - PAP
DZIEŃ NA FX/FI: Gołębi Fed może wesprzeć PLN, do tego czasu EUR/PLN i USD/PLN pozostaną stabilne
9:15 - PAP
PGE nawiąże współpracę z czterema startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania
9:13 - ISBnews
Kredyt Inkaso miało 23,53 mln zł zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019
9:10 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kaczyński: Jola Szczypińska wzbudzała szacunek postawą pełną dobroci
pon, 9:36 - PAP
Emilewicz: W Nowy Rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii
pon, 8:55 - PAP
Sondaż: 62 proc. Amerykanów uważa, że Trump kłamie ws. Russiagate
pon, 8:53 - PAP
TYDZIEŃ W KRAJU: Inflacja bazowa, dane z rynku pracy, produkcja, sprzedaż, minutki RPP
pon, 8:32 - PAP
Inflacja CPI w grudniu wyniesie 1,3 proc. rdr - MPiT
pon, 8:12 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq