pon, 17 gru 2018, 9:44 CET, NY 3:44, Londyn 8:44, Tokio 17:44, WIG20 +0.01%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
MF chce, żeby na początku '19 rząd zatwierdził strategię rynku kapitałowego - Czerwińska
PAP - Biznes
6 gru 2018, 13:20


6.12.2018, Warszawa (PAP) - Ministerstwo finansów chce, żeby na początku 2019 roku rząd zatwierdził strategię rynku kapitałowego, po konsultacjach zewnętrznych - poinformowała minister Teresa Czerwińska.

"Dla nas najważniejsze jest wyważenie interesów wszystkich uczestników rynku kapitałowego, stąd dużą uwagę przywiązujemy do rozmów z uczestnikami rynku. Chcemy do końca grudnia ją (strategię - PAP) wypuścić do konsultacji zewnętrznych i na początku roku - aby rząd się nad nią pochylił i przyjął" - powiedziała dziennikarzom Czerwińska.

Jak dodała minister finansów, w strategii znajdą się zachęty podatkowe, głównie po stronie mobilizacji przedsiębiorstw, w tym na przykład zaliczenie kosztów związanych z emisją do kosztów uzyskania przychodu.

"Widzę to jak najbardziej do wpisania do strategii. Trochę pomniejszych jeszcze analizujemy, więc nie chce o nich mówić" - powiedziała Czerwińska.

W jej opinii strategia powinna zakładać istnienie instrumentów w zakresie likwidacji barier administracyjnych, regulacyjnych, wykorzystania szans infrastrukturalnych, nowych technologii, wsparte polityką fiskalną.

"(...) trzeba pamiętać o tym, że żaden emitent nie wchodzi na giełdę po to, aby uzyskać wyższe koszty uzyskania przychodów. Wchodzi, bo ma znaleźć się w środowisku niskiego kosztu pozyskania przychodów, szybkich, łatwych regulacji i transparentności. I to jest najważniejsze. Wszędzie tam, gdzie zachęty podatkowe mogą to wesprzeć, to jesteśmy gotowi to rozważyć" - dodała Czerwińska.

Strategię rynku kapitałowego przygotowuje od wielu miesięcy firma BTA Consulting na zlecenie Ministerstwa Finansów. Gotowy projekt trafił niedawno do resortu finansów, a do końca 2018 roku ma on być skierowany do konsultacji społecznych. (PAP Biznes)

pr/ doa/ osz/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Rynki czekają na prezent od Fed
9:35 - XTB
Glapiński dla "Sieci": Finansowy zamach stanu
9:34 - PAP
DZIEŃ NA FX/FI: Gołębi Fed może wesprzeć PLN, do tego czasu EUR/PLN i USD/PLN pozostaną stabilne
9:15 - PAP
PGE nawiąże współpracę z czterema startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania
9:13 - ISBnews
Kredyt Inkaso miało 23,53 mln zł zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019
9:10 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kaczyński: Jola Szczypińska wzbudzała szacunek postawą pełną dobroci
pon, 9:36 - PAP
Emilewicz: W Nowy Rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii
pon, 8:55 - PAP
Sondaż: 62 proc. Amerykanów uważa, że Trump kłamie ws. Russiagate
pon, 8:53 - PAP
TYDZIEŃ W KRAJU: Inflacja bazowa, dane z rynku pracy, produkcja, sprzedaż, minutki RPP
pon, 8:32 - PAP
Inflacja CPI w grudniu wyniesie 1,3 proc. rdr - MPiT
pon, 8:12 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq