pon, 17 gru 2018, 9:42 CET, NY 3:42, Londyn 8:42, Tokio 17:42, WIG20 0.00%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Mercor liczy na poprawę wyników w III i IV kwartale
PAP - Biznes
6 gru 2018, 13:09


6.12.2018, Warszawa (PAP) - Po słabszych wynikach w II kwartale roku obrotowego 2018/2019, spowodowanych opóźnieniami robót budowlanych w Polsce, Mercor liczy na poprawę w III i IV kwartale - wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki na czwartkowej konferencji.

"W robotach budowlanych mamy sezonowość: III kwartał jest dobry, a w IV mamy ewidentnie zmniejszoną sprzedaż. Opóźnienie na frontach robót budów w Polsce spowoduje przesunięcie spodziewanych wzrostów na III i IV kwartał. Liczymy na lepsze kwartały rdr w sposób istotny. Mamy twardo podpisane umowy, dużo wyrobów jest wyprodukowanych, które czekają na wyjazd na budowy" - powiedział Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

W I połowie roku obrotowego 2018/2019 przychody ze sprzedaży wzrosły o 7 proc. rdr (do 175 mln zł), EBIDTA wzrosła o 11 proc. rdr (do 17,3 mln zł), a zysk netto wyniósł 8,2 mln zł (+3 proc. rdr).

W samym II kwartale przychody rdr wzrosły o 5 proc. i wyniosły 92,5 mln zł, EBITDA spadła o 17 proc. do 8 mln zł. Zysk netto spółki zaś spadł o 38 proc. rdr i wyniósł 3,2 mln zł.

"Spadek EBITDA o 17 procent jest raczej przesunięciem między pierwszym, a drugim kwartałem niż pogorszeniem koniunktury. Tutaj nie widzimy żadnych negatywnych oznak jeśli chodzi o wyniki. Zysk netto, podobnie jak EBITDA, narastająco jest wyższy rdr, jest to po prostu przesunięcie między pierwszym a drugim kwartałem" - powiedział Lipiński.

Wartość zamówień pozyskanych przez Mercor w I połowie roku obrotowego 2018/19 wyniosła 204,4 mln zł, co oznacza wzrost o 17 proc. rdr.

"W zeszłym roku mieliśmy bardzo dobre zamówienia, w tym roku kolejne wzrosty. Jeszcze nie przekłada się to w takim stopniu na przychody, projektów do zrealizowania mamy jeszcze dużo, co dobrze wróży na przyszłość" - powiedział Jakub Lipiński, pierwszy wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy Mercor.

Aleksandra Gierjatowicz, dyrektor ds. marketingu i PR wskazuje, że po pierwszym półroczu Mercor odnotował rosnącą dynamikę zamówień pomimo dużej bazy rok wcześniej.

"Mamy duży portfel zamówień i w najbliższych kwartałach chcemy te prace wykonać, dlatego sytuację uważam za dobrą, a perspektywę jako bardzo dobrą" - powiedział prezes.

Prezes powiedział, że na tę chwilę nie ma możliwości wypłaty dywidendy przez Mercor za bieżący rok obrotowy.

Mercor podał w komunikacie, że w listopadzie otrzymał protokół z kontroli prowadzonej przez Pomorski Urząd Celno-Skarbowy, w którym naliczono spółce 4,2 mln zł zobowiązania z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych. Prezes na czwartkowej konferencji nie wykluczył możliwości odwołania od decyzji i ocenił, że zobowiązanie nie wpłynie na wyniki spółki.

Mercor działa w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Wyroby grupy można podzielić na cztery grupy: oddzielenia przeciwpożarowe, systemy oddymiania i doświetleń dachowych, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia konstrukcji budowlanych. (PAP Biznes)

mat/ ana/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu MCR...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
Mercor SA
MCR8.32-0.28 (-3.26%)9:00

Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Rynki czekają na prezent od Fed
9:35 - XTB
Glapiński dla "Sieci": Finansowy zamach stanu
9:34 - PAP
DZIEŃ NA FX/FI: Gołębi Fed może wesprzeć PLN, do tego czasu EUR/PLN i USD/PLN pozostaną stabilne
9:15 - PAP
PGE nawiąże współpracę z czterema startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania
9:13 - ISBnews
Kredyt Inkaso miało 23,53 mln zł zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019
9:10 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kaczyński: Jola Szczypińska wzbudzała szacunek postawą pełną dobroci
pon, 9:36 - PAP
Emilewicz: W Nowy Rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii
pon, 8:55 - PAP
Sondaż: 62 proc. Amerykanów uważa, że Trump kłamie ws. Russiagate
pon, 8:53 - PAP
TYDZIEŃ W KRAJU: Inflacja bazowa, dane z rynku pracy, produkcja, sprzedaż, minutki RPP
pon, 8:32 - PAP
Inflacja CPI w grudniu wyniesie 1,3 proc. rdr - MPiT
pon, 8:12 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq