pon, 17 gru 2018, 16:49 CET, NY 10:49, Londyn 15:49, Tokio 0:49, WIG20 -0.84%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Lubnauer: twierdzenie, że chciałam, by Nowoczesna opuściła KO - nieprawdziwe
PAP - Kraj
6 gru 2018, 12:15


6.12.2018, Warszawa (PAP) - Twierdzenie, że zastanawiałam się nad tym, by Nowoczesna opuściła Koalicję Obywatelską to kłamstwo; wiedzą to zarówno członkowie PO jak i wszyscy współpracownicy - oświadczyła w czwartek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W środę klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, i Piotr Misiło wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem. Wiceszefową klubu PO-KO została Gasiuk-Pihowicz.

W czwartek posłanka klubu PO-KO Kornelia Wróblewska powiedziała, że wraz z grupą posłów opuściła klub Nowoczesnej, ponieważ Katarzyna Lubnauer zastanawiała się nad wyjściem Nowoczesnej z Koalicji Obywatelskiej i samodzielnym startem partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Jest to absolutnie nieprawda, to jest całkowite kłamstwo, co wie zarówno PO, jak i wszyscy współpracownicy. Powiem więcej, została na ostatnim zarządzie (klubu) przyjęta uchwała dotycząca negocjowania na kolejne wybory w ramach KO szerszego porozumienia i ta uchwała została przyjęta w piątek" - powiedziała dziennikarzom w Sejmie Lubnauer.

"Nie jest żadną tajemnicą, że budowałam razem z Grzegorzem Schetyną i Barbarą Nowacką Koalicję Obywatelską i uważam, że tamten projekt okazał się sukcesem. I nie jest też tajemnicą, że chciałam go kontynuować na kolejne wybory, rozszerzony o kolejne podmioty" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej. Według Lubnauer tłumaczenia posłów, którzy odeszli z Nowoczesnej mają służyć temu, "by mogli się oni lepiej poczuć".

Lubnauer pytana, czy rozmawiała z Pawłem Kukizem lub kimkolwiek innym o tym, by choć jeden poseł dołączył do Nowoczesnej tak, by nie traciła ona w Sejmie swojego klubu, odparła, że traktuje wpisy Kukiza jako "żart, taką akcję facebookową, a nie jako poważną propozycję". Wskazała, że obecnie grupa posłów Nowoczesnej liczy 14 osób i nic nie wskazuje na to, by miała się powiększyć.

"Zastanawiam się, czy K'15 nie powinien +pożyczyć+ Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie. (...) Serio zastanawiam się nad tym +wypożyczeniem+ posła. Choćby po to, aby przez chwilę Schetyna nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo. Najeść za jakiś ochłap dla Pihowicz i jej skundlonych +towarzyszy+" - napisał w środę Paweł Kukiz na Facebooku.

Lubnauer zaznaczyła, że dotąd nie rozmawiała o nowej sytuacji z liderem PO Grzegorzem Schetyną i nie jest z nim umówiona na takie spotkanie. Podkreśliła jednocześnie, że dotąd nikomu nie odmówiła jeszcze spotkania i że jeśli szef Platformy poprosi o spotkanie, to się ono odbędzie.

Dopytywana o zachęty PO, by reszta posłów Nowoczesnej dołączyła do klubu PO-KO, Lubnauer powiedziała, że odmowna decyzja podjęta przez klub była jasna, ale zdaje sobie sprawę, że decyzje posłów w dużej mierze są oparte na emocjach, a te trudno przewidzieć. Lubnauer zaznaczyła, że w jej rozumieniu sama zmiana nazwy nie oznacza, że PO-KO to klub, w którym dobrze odnaleźliby się wszyscy posłowie Nowoczesnej.(PAP)

autor: Wiktoria Nicałek

wni/ par/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
DZIEŃ NA FX/FI: EUR/PLN może się osłabić do 4,26; rentowności krajowych SPW stabilne
16:47 - PAP
BOŚ Bank:W tym tyg. posiedzenie FOMC, dane z polskiej gospodarki w centrum uwagi
16:25 - ISBnews
UE i Chiny krytykują Stany Zjednoczone za pogrążenie WTO w kryzysie
16:24 - PAP
Do Ameryki i z powrotem
15:50 - inkantor.pl
Fitch podtrzymał ratingi Warszawy na poziomie AAA(pol), perspektywa stabilna
15:37 - ISBnews

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Hiszpański SN odrzucił wniosek rodziny Franco o zablokowanie ekshumacji
pon, 16:40 - PAP
Dożywocie i 25 lat więzienia za zabójstwo niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia
pon, 15:59 - PAP
Gaz-System operatorem przesyłowym gazu do 2068 r.
pon, 15:35 - PAP
Węgierski minister: blokada integracji Ukrainy, dopóki nie zmieni ona polityki
pon, 15:32 - PAP
Agencja dpa: w dwa lata po zamachu w Berlinie polski spedytor czeka na odszkodowanie
pon, 15:23 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq