pią, 14 gru 2018, 19:21 CET, NY 13:21, Londyn 18:21, Tokio 3:21, ^SPX -1.45%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA

09.11.2018, Lens (PAP/EPA) - French President Emmanuel Macron meets with associations and people who benefits from their help regarding the government plan to fight poverty in Lens, France, 09 November 2018. Macron is currently on a six-day tour to visit the most iconic landmarks of the First World War ahead of the celebrations of the 100th anniversary of the 11 November 1918 armistice. (fot. Etienne Laurent/Pool)
Macron uważa, że Europa powinna płacić więcej na rzecz NATO
PAP - Świat
10 lis 2018, 12:02


10.11.2018, Paryż (PAP/Reuters) - Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w sobotę przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że Europa powinna wziąć większą odpowiedzialność za swą obronę. Zgodził się z nim co do potrzeby sprawiedliwego "podziału obciążenia" Europy na rzecz NATO.

"Oczywiście mam zamiar podzielić się z prezydentem Trumpem propozycjami dotyczącymi strategicznych zdolności obronnych Europy i przyjęciem przez nią większych obciążeń wobec NATO" - podkreślił Macron przed rozmowami w Pałacu Elizejskim.

Wcześniej, w piątek, prezydent Trump określił jako bardzo obraźliwą wypowiedź Macrona, według którego Europa powinna stworzyć własną armię aby ochronić się przed potencjalnymi wrogami, w tym USA.

"Prezydent Macron właśnie zasugerował, że Europa powinna stworzyć własną armię aby chronić się przed Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Rosją. Bardzo obraźliwe, ale może najpierw Europa zaczęła wnosić sprawiedliwą część do NATO, które USA w większości subsydiują" - napisał Trump na Twitterze w momencie kiedy prezydencki samolot Air Force One lądował na paryskim lotnisku Orly.

Tweet Trumpa nawiązywał do wtorkowego wywiadu radiowego, w którym Macron powiedział, że Europa powinna posiadać "prawdziwą armię" aby zmniejszyć zależność od USA w dziedzinie obrony i lepiej chronić Stary Kontynent. "Musimy mieć ochronę przed Chinami, Rosją a nawet przed Stanami Zjednoczonymi" - dodał.

Trump przybył do Paryża na uroczystości związane z rocznicą zakończenia I wojny światowej. (PAP)

jo/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Ten rok zamknie się deficytem na poziomie ok. 0,5 proc. PKB - Czerwińska
19:05 - PAP
Senat poprał ustawę dot. opodatkowania bonów
18:59 - PAP
Danks zaprasza do sprzedaży akcji spółki po 0,7 zł za papier
18:44 - PAP
Polska poparła utworzenie budżetu dla strefy euro w ramach wieloletniego budżetu UE
18:34 - PAP
Senat za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok
18:31 - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Tusk i Juncker wykluczają renegocjację umowy rozwodowej Wielkiej Brytanii z UE
pią, 18:55 - PAP
Ziobro ws. wyroku z Koszalina: będziemy domagać się kary dożywotniego pozbawienia wolności dla mężczyzny
pią, 18:51 - PAP
Młody włoski dziennikarz czwartą śmiertelną ofiarą zamachu w Strasburgu
pią, 18:29 - PAP
KNF zatwierdziła prospekt obligacji Pragma Faktoring
pią, 18:28 - PAP
Premier poparł instrument finansowy dla strefy euro; zadowolony z podejścia UE do Rosji
pią, 18:26 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq