pią, 14 gru 2018, 19:21 CET, NY 13:21, Londyn 18:21, Tokio 3:21, ^SPX -1.44%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Wielkopolskie - We Wronkach przywrócono ruch przez Wartę
PAP - Biznes
9 lis 2018, 18:44


9.11.2018, Poznań (PAP) - Od piątku wznowiono ruch przez most na Warcie we Wronkach (Wielkopolskie); dopuszczony został ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Obiekt pozostawał zamknięty od końca sierpnia.

Most we Wronkach (Wielkopolskie) stanowi ciąg drogi wojewódzkiej nr 182, którą nadzoruje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (WZDW). Pod koniec sierpnia została przeprowadzona kontrola obiektu przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (WINB); 29 sierpnia wydano decyzję o zamknięciu obiektu.

Paulina Jęczmionka-Majchrzak z WZDW poinformowała w piątek o otrzymaniu zgody WINB na warunkowe dopuszczenie na moście ruchu pieszych, rowerzystów i pojazdów o masie do 3,5 tony. To odpowiedź na wniosek złożony 18 października przez WZDW na podstawie ekspertyz i monitoringu geotechnicznego.

Podała, że w ostatnich dniach października przeprowadzono naprawę elementów wymienionych w decyzji o zamknięciu obiektu: chodnika, wyprężonej balustrady i ciosu podłożyskowego. W następnych dniach WZDW przedstawił WINB odpowiedzi na dodatkowe pytania do ekspertyzy geotechnicznej oceniającej stateczność podłoża w rejonie mostu.

"WINB dysponował więc kompletem dokumentów, m.in. dwóch ekspertyz, w których specjaliści z Politechniki Poznańskiej jednoznacznie stwierdzili, że stateczność posadowienia przyczółka mostu nie jest zagrożona i możliwe jest dopuszczenie na nim ograniczonego ruchu" - poinformowała Jęczmionka-Majchrzak.

Podkreśliła też, że niezwłocznie po otrzymaniu decyzji o dopuszczeniu ruchu rozpoczęto przygotowania do otwarcia mostu. Na dojazdach ustawiono znaki zakazu wjazdu samochodów ciężarowych i innych o masie przekraczającej 3,5 tony, zakazu wjazdu pojazdów o szerokości ponad 2,4 m, a także szykany uniemożliwiające przejazd takich pojazdów. Na przejeździe przez szykany obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h, a poza nimi - do 40 km/h.

"WZDW będzie prowadził kompleksowy monitoring konstrukcji mostu i skarp przyczółka, a także - przy współpracy m.in. z właścicielami sąsiednich nieruchomości - osuwiska występującego na znacznie szerszym terenie niż rejon przeprawy. W przypadku zaistnienia wątpliwości lub okoliczności mogących świadczyć o zagrożeniu bezpieczeństwa, możliwe będzie ponowne wstrzymanie ruchu" - poinformowała Jęczmionka-Majchrzak.

Jak wyjaśniła, według wskazań ekspertów skuteczne zatrzymanie procesu osuwiskowego "to zadanie skomplikowane, które musi zostać poprzedzone kompleksowymi badaniami i musi obejmować jednocześnie znacznie szerszy teren niż rejon samego mostu", zaś sprawę kompleksowego zabezpieczenia zbocza "należy traktować jako priorytetową dla Wronek z uwagi na zlokalizowaną tam i zagrożoną przez ruchy masowe infrastrukturę: przepompownię ścieków, dom kultury i bliskość osiedla mieszkaniowego". (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ pś/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Ten rok zamknie się deficytem na poziomie ok. 0,5 proc. PKB - Czerwińska
19:05 - PAP
Senat poprał ustawę dot. opodatkowania bonów
18:59 - PAP
Danks zaprasza do sprzedaży akcji spółki po 0,7 zł za papier
18:44 - PAP
Polska poparła utworzenie budżetu dla strefy euro w ramach wieloletniego budżetu UE
18:34 - PAP
Senat za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok
18:31 - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Tusk i Juncker wykluczają renegocjację umowy rozwodowej Wielkiej Brytanii z UE
pią, 18:55 - PAP
Ziobro ws. wyroku z Koszalina: będziemy domagać się kary dożywotniego pozbawienia wolności dla mężczyzny
pią, 18:51 - PAP
Młody włoski dziennikarz czwartą śmiertelną ofiarą zamachu w Strasburgu
pią, 18:29 - PAP
KNF zatwierdziła prospekt obligacji Pragma Faktoring
pią, 18:28 - PAP
Premier poparł instrument finansowy dla strefy euro; zadowolony z podejścia UE do Rosji
pią, 18:26 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq