wto, 11 gru 2018, 4:36 CET, NY 22:36, Londyn 3:36, Tokio 12:36, ^SPX +0.18%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Tekst zlecony
EmpowerPL 100 - program mentoringowy na 100-lecie niepodległości
PAP - Biznes
9 lis 2018, 11:48


9.11.2018, Warszawa (PAP/ePoczta) - Łączenie Polaków mieszkających w różnych częściach Europy, reprezentujących różne pokolenia, którzy chcą wspólnie działać na rzecz przyszłości kraju - to główna idea programu mentoringowego, który ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

Od 24 listopada młodzi Polacy, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i w całej Europie, będą mogli zgłaszać swoje aplikacje do udziału w programie. 100 najlepszych kandydatów trafi pod skrzydła mentorów, do których należą liderzy instytucji publicznych oraz prezesi czołowych firm. "Do grona mentorów zgodzili się dołączyć m.in. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej" - wylicza Franciszek Hutten-Czapski, Senior Partner i dyrektor zarządzający Boston Consulting Group, która kieruje programem EmpowerPL.

Prezesi, którzy zdecydowali się dołączyć do programu, wywodzą się ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a nawet data science i zaawansowanej analityki danych. Program jest odpowiedzią na potrzeby młodych Polaków, którzy studiują za granicą - 80 proc. tych, którzy uczestniczą w konferencjach współorganizowanych przez BCG, jest zainteresowanych powrotem i pracą w kraju.

Program mentoringowy EmpowerPL zostanie ogłoszony w Londynie 24 listopada, podczas uroczystego przyjęcia, w którym będą uczestniczyć mentorzy oraz ok. 300 Polaków studiujących na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, Imperial College London czy francuskie Grandes Ecoles. W wydarzeniu udział wezmą również polscy licealiści, nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia pozanaukowe i działalność społeczną. To spotkanie ludzi z różnych pokoleń jest największą wartością EmpowerPL. Studenci czerpią z doświadczeń swoich mentorów, których mogą zapytać o radę w sprawie własnej ścieżki zawodowej czy edukacji. Licealiści dowiadują się od studentów, jak dostać się na studia za granicą i jak poradzić sobie z takim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej i finansowej. Z kontaktu ze studentami korzystają również sami mentorzy, ponieważ - jak ujęła to jedna z mentorek - ich podopieczni są młodymi ludźmi, którzy w pewnych dziedzinach wyprzedzają swoją epokę. Rzeczywiście studenci uczestniczący w programie koncentrują się na wielu niezwykle przyszłościowych dziedzinach: programowaniu, technologii, kierunkach inżynierskich, machine learning, zaawansowanej analityce danych czy medycynie.

Podczas balu inauguracyjnego zorganizowana zostanie symboliczna kapsuła czasu. "Chcemy, żeby znalazły się w niej przedmioty, które warto, aby towarzyszyły nam przez następne 100 lat. Świętując 100-lecie niepodległości Polski chcemy patrzeć w przyszłość i myśleć o wyzwaniach, a przede wszystkim o rozwiązaniach, które powinniśmy stworzyć" - mówi Krzysztof Stefanowicz, prezes Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, która jest współorganizatorem programu.

Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group, międzynarodową firmę doradztwa strategicznego, we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit.

Źródło informacji: The Boston Consulting Group

------

Polska Agencja Prasowa S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treści zlecone przekazane do publikacji i oznaczone w serwisie jako "Centrum Prasowe"

kom mra

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
USA - Giełdy na Wall Street kończą małymi wzrostami, w ciągu dnia ostro spadały
pon, 10 gru - PAP
Kernel wypłaci 0,25 USD dywidendy na akcję
pon, 10 gru - PAP
11 grudnia na rynku NC zadebiutuje spółka Pure Biologics SA
pon, 10 gru - GPW
Krupa: Katowice ograniczą emisję CO2 o 40 proc. do 2030 r.
pon, 10 gru - PAP
Kwaśniak: prokuratura jest w głębokim błędzie; jestem spokojny, że sąd oczyści nas z zarzutów
pon, 10 gru - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Irak: minister Beata Kempa odwiedziła ośrodek dla jezydów
pon, 10 gru - PAP
Macron obiecuje pomoc dla najuboższych, ale nie zamierza zmieniać polityki rządu
pon, 10 gru - PAP
Brytyjski rząd odłożył w czasie głosowanie nad umową ws. Brexitu
pon, 10 gru - PAP
Tusk: szczyt ws. Brexitu w czwartek; nie będzie renegocjacji umowy
pon, 10 gru - PAP
Grupa europejskich agencji prasowych podejmuje walkę z "fake newsami"
pon, 10 gru - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq