wto, 11 gru 2018, 4:37 CET, NY 22:37, Londyn 3:37, Tokio 12:37, ^SPX +0.18%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Odpoczynek po wzrostach
DM BOŚ - Biznes
8 lis 2018, 18:10


Od początku minionego tygodnia indeks krajowych blue chipów wzrósł już o pokaźne 9% i każdego dnia poza wtorkiem zyskiwał przynajmniej 1%. Ta pozytywna seria musiała zostać przerwana i nastąpiło to dzisiaj. Spadek o 0,6% trudno jednak nazwać nawet korektę. To bardziej odpoczynek po udanej serii.

O poranku nastroje na parkietach były jeszcze bardzo dobre. Notowania w Azji kończyły się pozytywną nutą, a wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła spore ożywienie strony popytowej po wynikach wyborów uzupełniających do Kongresu. Dzisiaj pewnym wsparciem mogły być bardzo dobre dane o chińskiej wymianie handlowej, ale na parkiecie w samym Państwie Środka przeszły one bez większego echa. Tym samym początkowe zwyżki były kosmetyczne i bardziej wpisywały się w neutralne otwarcie. Pierwsze takty zaprowadziły główny indeks tuż pod psychologiczny poziom 2300 pkt., ale szybko okazało się, że dalsza dynamiczna wspinacza na północ nie będzie już tak łatwa, jak na poprzednich sesjach. Zawahanie popytu wynikało z korekty na walorach spółek paliwowych oraz energetycznych i było spójne z podobną postawą otoczenia. Spadki duże jednak nie były i nawet na słabszym rynku włoskiem nie przekraczały 0,6%. Korekta w Mediolanie wynikała z mało pochlebnych prognoz przedstawionych dzisiaj przez Komisję Europejską, która zakłada niższe dynamiki wzrostu PKB niż Rzym. Popłochu jednak to nie wywołało i większość inwestorów wciąż czeka na poprawki w przyszłorocznym budżecie, których domaga się Bruksela. W krótkim terminie ważniejszym wydarzeniem będzie jednak wieczorne posiedzenie amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. To będzie ostatnie posiedzenie bez konferencji prasowej i już z tego względu jego znaczenie nie jest duże, choć jako pretekst do odpoczynku po wzrostach nadaje się idealnie. Nie odpoczywały jedynie spółki średnie, które dzisiaj na wartości zyskały pokaźne 0,8%. Poprawa klimatu obejmuje więc także podmioty średniej kapitalizacji, ale wciąż omija szerokim łukiem najmniejsze spółki. Indeks sWIG80 (sWIG80, 10852.31 -0.79%, News) dzisiaj nawet poprawił tegoroczne minima, co dość dobrze obrazuje niezmiennie wymagające warunki w tym segmencie rynku.

(Łukasz Bugaj - DM BOŚ)

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor, DM BOŚ oraz Stooq nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszych komentarzy.

Powielanie bądź publikowanie analizy lub jej części bez pisemnej zgody DM BOŚ jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
sWIG80
SWIG8010852.31-86.53 (-0.79%)12-10

Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
USA - Giełdy na Wall Street kończą małymi wzrostami, w ciągu dnia ostro spadały
pon, 10 gru - PAP
Kernel wypłaci 0,25 USD dywidendy na akcję
pon, 10 gru - PAP
11 grudnia na rynku NC zadebiutuje spółka Pure Biologics SA
pon, 10 gru - GPW
Krupa: Katowice ograniczą emisję CO2 o 40 proc. do 2030 r.
pon, 10 gru - PAP
Kwaśniak: prokuratura jest w głębokim błędzie; jestem spokojny, że sąd oczyści nas z zarzutów
pon, 10 gru - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z DM BOŚ
Popyt w defensywie
pon, 10 gru - DM BOŚ
Nerwowo na rynkach, złoty ciągle bez większych zmian
pon, 10 gru - DM BOŚ
Czy dzisiejsze dane z rynku pracy w USA na pewien czas wzmocnią dolara?
pią, 7 gru - DM BOŚ
Rollercoaster na rynkach, złoty pozostaje jednak stabilny
pią, 7 gru - DM BOŚ
Aresztowanie, które wystraszyło inwestorów
czw, 6 gru - DM BOŚ

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq