wto, 11 gru 2018, 4:36 CET, NY 22:36, Londyn 3:36, Tokio 12:36, ^SPX +0.18%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Ruszają prace przy budowie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego
PAP - Biznes
12 paź 2018, 15:07


12.10.2018, Olsztyn (PAP) - Rozpoczynają się prace przy budowie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-mazurskie), które w tym roku obejmą wycinkę drzew, rozbiórkę budynków oraz rozpoznanie saperskie. Zasadnicze prace budowlane ruszą wiosną 2019 r. - podała GDDKiA w Olsztynie.

W piątek z udziałem wojewody warmińsko-mazurskiego i dyrektora olsztyńskiego GDDKiA zainicjowano prace przygotowawcze pod inwestycję.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki poinformował w piątek PAP, że dzięki budowie obwodnicy zostanie z Nowego Miasta Lubawskiego wyprowadzony ruch tranzytowy, który dezorganizuje i zakłóca życie mieszkańców.

"Nakładając się na ruch miejski prowadzi on do poważnego zatłoczenia ulic. Poprowadzenie ruchu przez nowo wybudowaną obwodnicę pozwoli uzyskać znacznie większe korzyści dla użytkowników i środowiska niż pozostawienie ruchu na dotychczasowym przebiegu. Budowa obwodnicy spowoduje skrócenie czasu przejazdu i podniesienie bezpieczeństwa na drodze poprzez zmniejszenie liczby skrzyżowań i zlikwidowanie bezpośrednich wjazdów na drogę z pól i posesji" - podał Głębocki.

Drogę o długości 18 km wybuduje konsorcjum w składzie: Lider - Porr S.A. z Warszawy oraz Partner - Porr Bau GmbH z Wiednia. Nowa droga zostanie powiązana z innymi drogami publicznymi poprzez cztery ronda na wysokości miejscowości Brzozie Lubawskie, Kacze Bagno, Nowe Miasto Lubawskie i Bratian. Wybudowanych zostanie 14 obiektów inżynierskich: dziewięć wiaduktów, przejście dla zwierząt górne, trzy przejścia dla zwierząt dolne oraz most nad rzeką Wel.

Głębocki podał, że wykonawca zrealizuje zadanie do czerwca 2021 r. za 318,2 mln zł. Wartość całej inwestycji, obejmująca oprócz robót budowlanych koszty dokumentacji i wykupy gruntów, to 392,7 mln zł.

Wcześniej, w 2017 r., przeprowadzone zostały archeologiczne prace wykopaliskowe. Łącznie przebadano ponad 3 ha terenu. Najciekawsze znalezisko odkryto w okolicach Krzemieniewa. Jest rozbite naczynie z epoki brązu, w którym znajdowały się ziarna pszenicy i owsa. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ amac/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Skojarzone kwotowania
Pszenica
ZW.F523.38-1.87 (-0.36%)4:30
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
USA - Giełdy na Wall Street kończą małymi wzrostami, w ciągu dnia ostro spadały
pon, 10 gru - PAP
Kernel wypłaci 0,25 USD dywidendy na akcję
pon, 10 gru - PAP
11 grudnia na rynku NC zadebiutuje spółka Pure Biologics SA
pon, 10 gru - GPW
Krupa: Katowice ograniczą emisję CO2 o 40 proc. do 2030 r.
pon, 10 gru - PAP
Kwaśniak: prokuratura jest w głębokim błędzie; jestem spokojny, że sąd oczyści nas z zarzutów
pon, 10 gru - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Irak: minister Beata Kempa odwiedziła ośrodek dla jezydów
pon, 10 gru - PAP
Macron obiecuje pomoc dla najuboższych, ale nie zamierza zmieniać polityki rządu
pon, 10 gru - PAP
Brytyjski rząd odłożył w czasie głosowanie nad umową ws. Brexitu
pon, 10 gru - PAP
Tusk: szczyt ws. Brexitu w czwartek; nie będzie renegocjacji umowy
pon, 10 gru - PAP
Grupa europejskich agencji prasowych podejmuje walkę z "fake newsami"
pon, 10 gru - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - Stooq - Aplikacja na Androida

© 2000-2018 Stooq