sob, 23 wrz 2017, 13:01 CET, NY 7:01, Londyn 12:01, Tokio 20:01, ^SPX +0.06%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Mercator Medical uruchomił zakład produkcyjny wyrobów z włókniny koło Włocławka
ISBnews - Biznes
14 wrz 2017, 10:06


Warszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Mercator Medical uruchomił zakład produkcyjny wyrobów z włókniny w Pikutkowie koło Włocławka, 5 km od posiadanego centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim, podała spółka. Docelowo zakład ten ma generować 15 mln zł przychodów rocznie.

"Uruchomiona produkcja jest podstawą do certyfikowania naszych produktów. Spodziewamy się, że już w czwartym kwartale będziemy mogli sprzedawać wyroby powstałe w Pikutkowie do klientów poprzez własne kanały dystrybucji. Zakład zlokalizowany w Europie, w Polsce, pozwala nam w lepszy sposób odpowiadać na potrzeby szpitali w zakresie produktów włókninowych i zwiększa efektywność biznesową" – powiedział prezes dr Wiesław Żyznowski, cytowany w komunikacie.

"Zamierzamy skrócić rotację produktów włókninowych z 4,5 do 1,5 miesiąca, tym samym uwolnić gotówkę poprzez zmniejszenie stanu zapasów. W pierwszym roku działalności zakład w Pikutkowie może wypracować około 3,5 mln zł przychodów, docelowo szacujemy tę wartość na około 15 mln zł rocznie" - dodał członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski.

Obecne moce produkcyjne zakładu wyrobów z włókniny Grupy Mercator Medical to około 29 tys. wyrobów miesięcznie. Docelowo, przy poniesieniu kilkuset tysięcy złotych nakładów, wzrosną one do 155 tys. wyrobów miesięcznie. Dodatkowo w zakładzie w Pikutkowie będą mogły być produkowane również opatrunki medyczne. Asortyment produktów z włókniny odpowiada obecnie za około 5% przychodów grupy Mercator Medical, a opatrunki - za około 4% sprzedaży. Resztę - około 91% przychodów - generuje sprzedaż rękawic jednorazowych własnej produkcji, jak również nabywanych od podmiotów trzecich. Przychody grupy Mercator za ostatnie cztery kwartały miały wartość blisko 284 mln zł, podano również.

Wartość rynku przetargowego obłożeń pola operacyjnego można szacować na 63 mln zł w Polsce, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech, czyli na rynkach, gdzie grupa Mercator sprzedaje obecnie asortyment włókninowy.

"W trzy lata zamierzamy zwiększyć udział rynkowy w Polsce z 5% do 20%, wykorzystując przewagi konkurencyjne, jakie daje nam zakład w Pikutkowie. To również dobra baza do intensyfikacji lub rozpoczęcia sprzedaży zestawów operacyjnych na innych rynkach" - stwierdził prezes.

Inwestycja w zakład w Pikutkowie pochłonęła 4,2 mln zł i docelowo zostanie w 80% sfinansowana ze środków własnych, a w 20% z kredytu bankowego. Hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi ma powierzchnię 1 033 m2, a obiekt umieszczony jest na działce o powierzchni 1 ha, podano także.

"Budowa zakładu w Pikutkowie to jeden z czterech filarów strategii Mercator Medical na lata 2016-2018. Pozostałe to budowa fabryki rękawic nitrylowych (produkt komplementarny do obecnie wytwarzanych rękawic z lateksu naturalnego), ekspansja w Europie Zachodniej i wzmocnienie pozycji w naszym regionie. Rozbudowa fabryki rękawic w Tajlandii o zakład produkcji rękawic z lateksu syntetycznego (szacowane nakłady 119 mln zł) rozpoczęła się w styczniu br. Pierwsza linia produkcyjna zostanie dostarczona w najbliższych tygodniach, a montaż ostatniej zakończy się pod koniec I półrocza 2018. W rezultacie od II półrocza przyszłego roku moce wytwórcze Mercator Medical wzrosną o 150%, do 3 mld rękawic rocznie" - podsumowano w komunikacie.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

(ISBnews)

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu MRC...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
Mercator Medical SA
MRC16.90-0.01 (-0.06%)09-22

Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Studenci rozpoczną rok akademicki z 11,6 milionowym długiem
9:17 - PAP
Chiny - Niemiecka firma: kampania ekologiczna zmniejszy PKB o 45 mld USD
8:14 - PAP
GUS: samochód osobowy częściej na wsi niż w mieście
8:02 - PAP
NFOŚiGW chce pomóc w wymianie pieców na bardziej ekologiczne
7:46 - PAP
Kanada szuka nowych partnerów handlowych
7:11 - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z ISBnews
Strata netto OT Logistics to 7,62 mln zł w II kw. 2017 wobec zysku rok wcześniej
pią, 22 wrz - ISBnews
Bank Pekao planuje book-building obligacji podporządkowanych na max. 1 mld zł
pią, 22 wrz - ISBnews
W ofercie akcji serii L PZ Cormay inwestorzy objęli 13,48 mln akcji
pią, 22 wrz - ISBnews
Dariusz Pietyszuk został powołany na prezesa Mostostalu Zabrze
pią, 22 wrz - ISBnews
Redukcja w emisji obligacji MCI.Private Ventures FIZ wyniosła 23,78%
pią, 22 wrz - ISBnews

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - O nas

© 2000-2017 Stooq