sob, 23 wrz 2017, 13:01 CET, NY 7:01, Londyn 12:01, Tokio 20:01, ^SPX +0.06%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
Śląskie - 26 osób odpowie za wyłudzanie odszkodowań za rzekomo skradzione auta
PAP - Biznes
14 wrz 2017, 10:05


14.09.2017, Katowice (PAP) - 26 osób z Sosnowca i okolic odpowie wkrótce przed sądem za wyłudzanie wielotysięcznych odszkodowań za rzekomo skradzione luksusowe samochody. Przestępczy proceder trwał dwa lata. Sprawcy usłyszeli w sumie prawie sto zarzutów. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie, zakończone w ostatnim czasie przesłaniem do sądu aktu oskarżenia, od wielu miesięcy prowadzili policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy policji w Sosnowcu. W sierpniu ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali pierwsze siedem osób, wśród nich organizatorów procederu. Szybko okazało się, że skala działalności grupy była znacznie większa niż początkowo podejrzewano.

"Grupa liczyła więcej osób i miała na koncie znacznie więcej przestępstw, niż ustalono w początkowej fazie prowadzonej sprawy. W toczącym się dochodzeniu 26 osobom postawiono ostatecznie blisko 100 zarzutów, zabezpieczając na poczet przyszłych kar ich mienie warte prawie 100 tys. zł. Śledczy odzyskali skradzione pojazdy o łącznej wartości ponad pół miliona złotych" - poinformował w czwartek asp. sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Na czele grupy, działającej przez dwa lata, stali dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 34 i 39 lat. Poprzez podstawione osoby ubezpieczali luksusowe samochody, najczęściej niedawno sprowadzone z zagranicy, po czym pozorowali ich kradzież i inkasowali odszkodowanie. Rzekomo skradzione auta ukrywali na prywatnych posesjach w woj. śląskim i małopolskim. (PAP)

mab/ malk/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
Studenci rozpoczną rok akademicki z 11,6 milionowym długiem
9:17 - PAP
Chiny - Niemiecka firma: kampania ekologiczna zmniejszy PKB o 45 mld USD
8:14 - PAP
GUS: samochód osobowy częściej na wsi niż w mieście
8:02 - PAP
NFOŚiGW chce pomóc w wymianie pieców na bardziej ekologiczne
7:46 - PAP
Kanada szuka nowych partnerów handlowych
7:11 - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Bp Guzdek: gen Maćkowiak służył dla wielkiej sprawy wolności ojczyzny
sob, 12:11 - PAP
Ambasador RP w Londynie: Brexit to kluczowy temat w rozmowach z Brytyjczykami
sob, 12:07 - PAP
Łapiński: dziwię się, dlaczego akurat ze sprawy mec. Królikowskiego wyciekają informacje
sob, 11:24 - PAP
Indonezja: ewakuacja na Bali z powodu wzmożonej aktywności wulkanu
sob, 10:01 - PAP
Karczewski o spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: najważniejsze, że jest dobry dialog
sob, 9:49 - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Regulamin - Zero reklam - O nas

© 2000-2017 Stooq