Pon, 29 Maj 2017, 6:07 CET, NY 0:07, Londyn 5:07, Tokio 13:07, ^SPX +0.03%
 Symbol np: ^SPX   
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA
QubicGames złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect
ISBnews - Biznes
7 Lip 2016, 9:34


Warszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - QubicGames złożyła wniosek o wprowadzenie swoich akcji do obrotu na rynku NewConnect, podała spółka. Firma podpisała również umowę na wydanie gry "Geki Yaba Runner DX" przeznaczonej na platformę Nintendo 3DS na rynkach azjatyckich.

W końcu maja br. QubicGames przydzieliła łącznie 2,1 mln szt. akcji serii C w ramach przeprowadzonej oferty publicznej i pozyskała z niej środki w wysokości 4,2 mln zł. Spółka podawała wówczas, że planuje zadebiutować na rynku NewConnect do końca II kw. 2016 r.

"Środki pozyskane z emisji pozwolą nam na realizację kluczowych projektów Spółki - produkcję dwóch gier wieloplatformowych, w tym najważniejszej produkcji w tym roku 'Robonauts', produkcję gier mobilnych, promocję i wydawanie gier oraz komercjalizację portalu AdoptMyGame. Dzięki środkom z emisji chcemy również podtrzymać dynamiczny rozwój naszego zespołu oraz w perspektywie roku stworzyć trzy niezależne zespoły produkcyjne" - powiedział prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

QubicGames podała też w komunikacie, że podpisała umowę z Circle Entertainment na wydanie gry "Geki Yaba Runner DX", przeznaczonej na platformę Nintendo 3DS w Japonii, Korei Południowej i Chinach, w tym także na Tajwanie i w Hongkongu. Produkcja ta zostanie wydana w modelu Premium, a planowany termin jej debiutu na rynkach azjatyckich został przewidziany na IV kwartał 2016 roku. Oba podmioty kooperowały przy wcześniejszych produkcjach QubicGames S.A. na rynku japońskim.

Spółka zamierza także wydać w 2016 r. grę "Geki Yaba Runner DX" w Europie, Ameryce Północnej i Południowej bezpośrednio przy współpracy z Nintendo of Europe i Nintendo of America. Produkcja ta jest platformową grą typu runner o wysokim poziomie trudności, silnie angażującym gracza. Oferuje ona ponad 140 unikalnie zdesignowanych poziomów na minimum 10 godzin rozgrywki.

"Podpisanie umowy z Circle Entertainment umożliwia nam dotarcie z grą 'Geki Yaba Runner DX' na wszystkie kluczowe rynki. Gra zostanie wydana na rynku japońskim - największym rynku dla platformy Nintendo 3DS - przez sprawdzonego partnera, który w roku 2013 wprowadził z sukcesem poprzednią wersję gry 'Geki Yaba Runner'. Produkcja ta była drugą najczęściej pobieraną grą w Japonii w dystrybucji elektronicznej na platformie Nintendo 3DS w lipcu 2013 roku" - wskazał też Pieczykolan.

"Geki Yaba Runner DX" w porównaniu do oryginalnej wersji gry na platformie Nintendo 3DS oferuje graczom trzy razy dłuższą rozgrywkę przy wyższej jakości grafice i bardziej urozmaiconym designie poziomów, podkreślił też prezes.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac.

(ISBnews)

  RSS  
Więcej wiadomości dla symbolu QUB...
REKLAMA
AQ
ON | OFF
Kwotowania
QubicGames SA
QUB2.24-0.06 (-2.61%)05-26

Pozostałe skojarzone
Sony Co.
6758.JP4009+8 (+0.20%)05-26
Nintendo Co., Ltd.
7974.JP33510+1740 (+5.48%)05-26
Notowania
Indeksy, Waluty, Towary...


Najświeższe niusy
Znów czekamy na payrollsy
2:05 - FMCM
Kaczyński: kwestia zrównoważonego rozwoju jest dla nas priorytetowa
Nie, 28 Maj - PAP
Kontrakty terminowe FW20: analiza techniczna przed sesją
Nie, 28 Maj - InvestTracer.com
Hodowcy ryb: utrata rekompensat grozi zamknięciem hodowli
Nie, 28 Maj - PAP
Ostrowiec Św. - Rusza generalny remont odkrytych basenów
Nie, 28 Maj - PAP

 więcej...


Pozostałe niusy z ISBnews
Akcjonariusze Biotonu zdecydują 22 VI o niewypłacaniu dywidendy
Pią, 26 Maj - ISBnews
Zysk netto Celon Pharma spadł r/r do 5,02 mln zł w I kw. 2017 r.
Pią, 26 Maj - ISBnews
Fortbet z grupy Penta podniósł cenę w wezwaniu na akcje Fortuny do 18,68 zł/szt.
Pią, 26 Maj - ISBnews
Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydują 22 VI o niewypłacaniu dywidendy
Pią, 26 Maj - ISBnews
Best przydzielił obligacje serii R4 o wartości nominalnej 60 mln zł
Pią, 26 Maj - ISBnews

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Reklama - Regulamin - Zero reklam - O nas - Praca - Aplikacja na Androida

© 2000-2017 Stooq