Śro, 25 Sty 2017, 2:13 CET, NY 20:13, Londyn 1:13, Tokio 10:13, ^SPX +0.66%
 Symbol np: ^SPX   
Login i hasło     zapisz  
Przegląd wiadomości (Wszystkie Biznes)
Widok: Ostatnia | Kilka | WszystkieKategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie
Źródła:
Szukaj w niusach:
REKLAMA  W jaki sposób zainwestowałbyś $100 000?
Radom - Magistrat przyjmuje projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2018
PAP - Biznes
12 Sty 2017, 11:34


12.01.2017, Radom (PAP) - Do 25 stycznia mieszkańcy Radomia mogą zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na rok 2018. Miasto - podobnie jak w tym roku - przeznaczy na ten cel 4,8 mln zł. Zwycięskie projekty będą znane w połowie lipca.

Radomianie mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego drogą elektroniczną lub osobiście w jednym z wielu wyznaczonych w tym celu miejscach, m.in. w magistracie, biurze Rady Miejskiej, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz w mobilnych punktach zorganizowanych w kilku radomskich galeriach i hipermarketach.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Mateusz Tyczyński zachęca mieszkańców do wskazywania obszarów, w których można wykorzystać pieniądze z budżetu obywatelskiego. Jak mówił, po kilku latach realizowania w Radomiu budżetu obywatelskiego, w mieście widać wiele przykładów dużej aktywności radomian. "Powstało wiele placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy boisk. Zrodziły się też bardzo ciekawe inicjatywy naukowe, rekreacyjne, kulturalne i związane z promocją zdrowia" - wymieniał Tyczyński.

Pomysły można zgłaszać do 25 stycznia. Będą one analizowane przez urzędników pod kątem możliwości ich realizacji. Lista projektów poddanych pod głosowanie zostanie upubliczniona do 5 maja 2017 r. Głosowanie rozpocznie się 15 maja i zakończy 14 czerwca. Zwycięskie projekty będą znane w połowie lipca.

Po raz pierwszy budżet obywatelski był w Radomiu realizowany w 2014 r. Miasto przeznaczyło wówczas na ten cel 3 mln zł. W 2015 r. kwota ta wzrosła do 4,2 mln zł, w kolejnych latach była o 600 tys. zł wyższa.

Wśród pierwszych projektów znalazła się m.in. codzienna zbiórka warzyw z giełdy rolnej na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz placówek pracujących na ich rzecz. W kolejnych latach sfinansowano m.in. budowę obserwatorium astronomicznego, zakup ambulansu dla pogotowia oraz akcję oprysków miejskich parków przeciwko komarom i kleszczom.(PAP)

ilp/ mow/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

  RSS  
REKLAMA
Najświeższe niusy
USA - Wzrosty na Wall Street
Wto, 24 Sty - PAP
Brexitowe dywagacje
Wto, 24 Sty - FMCM
CBO: deficyt budżetowy USA spadnie w br. do 559 mld dolarów
Wto, 24 Sty - PAP
Włochy - Rzym potrzebuje 80 lat, by dogonić transport w innych stolicach
Wto, 24 Sty - PAP
2000 obronione
Wto, 24 Sty - DM BOŚ

 więcej...


Pozostałe niusy z PAP
Kidawa-Błońska (PO): podczas Konwentu nie było mowy o zmianach w regulaminie Sejmu
Wto, 24 Sty - PAP
Prezydent: jestem przeciwnikiem głębokiego konfliktu politycznego
Wto, 24 Sty - PAP
Prezydent: program wyborczy jest realizowany
Wto, 24 Sty - PAP
Wassermann: związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste
Wto, 24 Sty - PAP
Nowy bilans lawiny we Włoszech: 16 ofiar, 13 osób poszukiwanych
Wto, 24 Sty - PAP

 więcej...Pomoc - Dla Webmasterów - RSS - Reklama - Regulamin - Zero reklam - O nas - Praca - Aplikacja na Androida

© 2000-2017 Stooq